Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem akarok nagy akváriumot!...

Nem akarok nagy akváriumot! Volt már, de nekem túl sok gond tisztítani. Egy kis "dísz" akváriumot szeretnék. Max 6 literes legyen. Mien hal jó bele?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem jó a kör akvárium, de 1-2 halnak nem felel meg? kb. 4 literes gömb akvárium. Vagy 2,2-5 cm-s halakat tenni bele.
2011. dec. 25. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Jó, hogy végre van itt értelmes ember is! Tökéletes az a 4 literes gömbakvárium! Rakhatsz bele 10-15 db Neon halat,vagy razbórákat (keress rá a google-ban).Most majd jönni fognak azzal, hogy abban nem lehet halat

De az a lényeg hogy csak nekem hidj!

És a legfontosabb: csak gumi, vagy természetes halált halt egyedeket rakj bele!

2011. dec. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%

Gömb akváriumraban nem tudnak elbújni a halak. Bár sz.tem nem az akvárium alakja a meghatározó, hanem pl.: van-e benne 1x égetett agyagvár ahol alhatnak, játszhatnak bújócskázhatnak stb.

Én kis aranyhalakat tartanék 1 fajtából 3-4-et.

2011. dec. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
30 liter alatt nem lehet halat tartani, gömbben meg semmiképpen. Egyébként megfelelő szűréssel minél nagyobb az akvárium, annál könnyebb tisztán tartani, mert könnyebben kialakul egy kémiai-biológiai egyensúly.
2011. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
4 literes üvegben legfeljebb növényeket tarts.Nem értem, miért nem képes az ember fia/lánya felfogni, hogy rohadt szar élete van egy körbe-körbe úszkáló, kifelé nem látó halnak.Egy börtön 5 négyzetméteres magánzárkája is ezerszer jobb egy embernek, mint egy gömbakvárium a haladnak.
2011. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz a nagy akváriumot sokkal könnyebb rendben tartani mint a kicsit. Igaz hogy drágább de jobb sokkal, mert elég részleges vízcsere is. És hogy takarítottad az akváriumot és mekkora volt? Ha mindenképp egy halat akarsz tartani akkor vegyél egy bettát és egy min. 30 literes akváriumot ennyit tudnék javasolni.
2011. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
mint már mondtam, hogy nem akarok nagy akváriumot, direkt kicsit akarok. A nagyot biztos könyebb tisztítani... a 300 kg-s akváriumot vidd át a másik szobába -.-, tudom hogy van ami kiszívja a vizet, de nekem nem jön be... Amúgy pár szó lehetne a tégla alakú nagy akváriumról, talán mégis olyat veszek. Hogyan kell kiszivattyúzni a vizet?
2011. dec. 25. 21:21
 7/17 anonim ***** válasza:
Miért kéne átvinni a szoba másik végébe ha tisztítani akarod? És az iszaplopóval fogod felporszívózod vele a halkakit, maradékokat az aljzatból, pótolod pihentetett vízzel a kiszívott vizet és kész is.
2011. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A legkisebb akvárium méret 30 liter attól kisebbet ne vegyél bármit is mond az eladó;-)
2011. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Vegyél 6 literest, majd meglátod, hogy 1 hónapnál tovább nem él meg benne semmi.
2011. dec. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%
a jó ku rva any áddal kéne téged bezárni egy gömb akváriumba
2011. dec. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!