Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítások milyen w/l értékek...

Világítások milyen w/l értékeket jelölnek?

Figyelt kérdés

Pl az erős világítást igénylő növényeknek mennyi w/l kell?

Van ilyen táblázat?


2012. jan. 20. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem hinném hogy van ilyen táblázat de ha kinézel egy növényt akkor meg tudod nézni hogy hány w/l világítás kell neki.

de ha kérdezel egyet úgy hogy pl. 0.5 w/l-be (amilyen világításod van/lesz) milyen növény tartható akkor arra biztosan kapsz választ

2012. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy 50 literes akváriumba hozzávetőlegesen T8 csövekből:


Intenzív: 100 W/liter

Erős: 0,75W/liter

Közepes: 0,5 W/liter

Alacsony: 0,3 W/ liter


Ha nagyobb az akváriumod, kevesebb is elég, de az is számít, hogy milyen típusú csöveket raksz bele és hogy van e a csöved fölött fényvisszaverő.

2012. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

(T8-as csöveknél, 40cm magas akváriumfalnál)

100literre is ezek az értékek érvényesek kb ?


Vagy mekkorára értetted a nagyobbat, hogy kevesebb fény is elég?

ja és 2 cső,mind2őn fényvisszaverő.

2012. jan. 20. 22:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100 literig még használhatóak ezek, bár ott már 1-2 tizeddel kevesebb is elég lehet, például 60 watt már erős kategória, 40 már közepes, viszont a minimum 30 watt kell ide is. Ezek így fényterelővel értendőek, ha az nem lenne, akkor gyengébbnek számítana a világítás.
2012. jan. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fényvisszaverővel 2x18 Watt szerintem elég.
2012. jan. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha kevés azt úgyis látni fogod a növényen, és akkor nem késő venni még egy kis fényt rá, akár egy 20Wattos 6500K -s kompakt izzót mellé tenni, vagy egy hosszú vízalatti neont pluszban odatenni melléjük. De nem hiszem hogy kell, mert a sok fénytől aztán meg algaproblémád lesz.
2012. jan. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2012. jan. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző linket nem rég találtam, és csak most olvastam át. Szerintem túlzó.

Ugyanennek a felület számításnak az alapját használtam, volt egy oldal, ahol volt egy kalkulátor. De akárhol keresem, levették a netről, nem tudtam kinyomozni, hol lehet.

Ott kb. 100 liternél volt a forduló pont, az alatt több, mint 1 W/l az erős fény (50 liternél 1,4 volt ha jól emlékszem) 100 fölött kevesebb, mint 1 w/l. (200-nál 0,75-0,8 körül) Ezek a maximum értékek, ezek mellett mindenféle növény tartható.

A tapasztalat azt mutatja, hogy ennek a max. értéknek az 1/3-ával már tűrhetően lehet növényezni, a felével pedig már egész sokféle növényt lehet tartani. Átlag "felhasználónak" a maximum érték fele általában bőségesen elég.

2012. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A fényigényes növények sem mind egyformák, és ha barnul az egyik növény, akkor emelni kell a fényt fölötte. Ő nagyon jól tudja jelezni, hogy mennyi fényre van szüksége.
2012. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor vegyek mindenféle növényt(közép és középerős igényűt) és amelyik megmarad, az a tuti?


Igazából nem akarok nagyobb fényt venni, max az egyik csövet lecserélni T5re, bár nem tudom ez jó megoldás-e (mert hogy féloldalas lenne ->T5+T8)


Meg azért kérdeztem, mert a legtöbb oldalon nem konkrét paraméterekkel,értékekkel jelölik a fényigényt, csak h erős vagy gyenge,stb...

2012. jan. 21. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!