Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a növényeimmel?

NRichárd kérdése:

Mi történt a növényeimmel?

Figyelt kérdés
Aponogeton boivinianus nővényem egyik napról a másikra elkezdett rohadni vagyis inkább szétmálni. A nővény 90% át ki kellett szednem. A víz harmadát leszívtam erősítettem a fényen. Ezt tudtam tenni hirtelen hátha segít valakinek van erre valami tapasztalata vagy okossága? (a növényről egy link Aponogeton boivinianus) Ha sokat segít akkor készítek videofelvételt a növényről de nem láttam értelmét.
2012. jan. 22. 22:49
 1/7 A kérdező kommentje:
A linket elrontottam itt van: [link]
2012. jan. 22. 22:50
 2/7 anonim ***** válasza:

Most vetted vagy már hosszabb ideje megvan? Mert ha most, akkor az áttelepítést sínylette meg, ha meg már rég megvan, akkor lehet, hogy kifogyott a tápanyagokból. Tápozol?


Egyébként hány literes az akvárium és hány wattos a fény?

2012. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Régebb óta megvan és azóta már 3x átültettem sosem volt ilyen (de háromnegyed éve volt berakva a jelenlegi helyére)170 literes akvárium és nem szabványméretű táp magas. Gyönyörűen nőtt ez a növény. Sosem tápoztam de még ilyen nem fordult elő. Próbáljak bele venni tápot? A fény nem tudom hány wattos. 2 neoncső van jelenleg felette. Holnap megnézem a pontos adatot.
2012. jan. 22. 23:40
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem szabad ezeket a növényeket bolygatni, ha egyszer beindult ott kell hagyni ahol van. Most azt tanácsolnám, hogy vedd ki, távolítsd el a rothadt részeket, kicsit vágd vissza a gyökérzetet és keress neki egy tágas, világos részt, lehetőleg áramlásban és ültesd le újra. A rizómát (a gumó felső részét )nem szabad eltemetni.Ha szerencséd van, pár hét ( hónap )vegetáció után hoz új levelet, ha nincs akkor elpusztul. Elképzelhető, hogy elveszti a teljes levélzetét, de attól még életben maradhat, lényeg, hogy ne várd meg amíg lerohad 1-1 levél, hanem vágd vissza minél rövidebbre.Ha új levelet hoz, tápozhatod is, én tablettás tápot tanácsolnék a gyökerekhez 5-6 db.
2012. jan. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor rosszat nem tettem :) a rohadt leveleket visszavágtam és azokat is amiken látszott hogy bajuk lesz....félreértetted amióta megcsináltam ezt a nagyobb akváriumot nem volt bolygatva. Tettem fel egy képet itt volt félkész állapotban az akvárium azóta eltelt azt hiszem egy év. Azóta gyönyörűen benőtte ez a növény a hátulját és most kampeca a 90% a :) itt a link : [link]
2012. jan. 23. 16:47
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Ezt a növényt én inkább hólyagos vizikehelynek nézem. Végül is ezzel sem kell mást tenni, mint amit már megtettél. Jó hír, hogy ezek nem annyira kényesek és nagy eséllyel újra nőni fog. Ha hozna új indákat, azokat érdemes egy idő után leválasztani az anyanövényről. Mehet az 5-6 tabletta tövenként. Az 1-2 heti 20-30%-os vízcserét csinálod ? Ez nem csak a halak számára fontos.Sok sikert, de ha nem jön össze nem kell elkeseredni, ez a növény szinte bárhol kapható és nem is drága.
2012. jan. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! Az lehet hogy a fajtájában tévedtem mert úgy kaptam még pár éve ezt a növényt azóta "megvan". Vízcserét csinálok mindig és mondhatni már amatőr akvarista vagyok :D mert el tudom érni hogy márfél éves halak vannak a vízben. :) És semmmi bajuk. Szóval igyekszem figyelni. A tápozással volt a gond sztem tablettét nem kaptam a kereskedésben sajnos de cseppfolyósat igen. A nővény visszavágva és a várakozéás elindult. Viszont 1-2 növényt kell vennem sajnos mert most üres :D :D
2012. jan. 25. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!