Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezhet ilyen növény?

Létezhet ilyen növény?

Figyelt kérdés

25 literes akvárium berendezése előtt állok. Van benn 22 watt világításom - ami lehet akár több is, csak most két db 11 wattos égőt vettem, de még rakhatok bele nagyobbat is.

A szűrés ~380 l/óra. Ilyen akvárium falra akasztós külső.

Az alján pro-soil van. Van itthon Easy life profito. (carbot is tudok venni, ha kell)


Ezek mellett milyen fajta növényt használhatok gyepképzésre, ami nem is néz ki hülyén ilyen kis akváriumban? És azt hogyan kell elültetni? Mindenféleképpen kell CO2? Ha igen, akkor milyet ajánlotok? Vannak már ilyen bio co2 szettek, amik ugyanazok, mint az élesztős házi barkács rendszer, 5000 ft körül. Szerintetek megéri? Az legalább rendesen össze van rakva, és ha kifogy az "üzemanyag" akkor újratölthetem élesztővel, nem?


Volt egyszer egy adag HC cuba-m, de fogalmam sem volt mit kezdjek vele. Egyesével kellett volna leültetni a szárakat?


2012. jan. 25. 16:32
 1/10 A kérdező kommentje:
és még az lenne a kérdésem, hogy egy 20 grammos magasnyomású palack meddig elég egy ekkora akváriumba?
2012. jan. 25. 16:58
 2/10 anonim ***** válasza:

A HC cuba nem marad meg CO2 nélkül.

A glosso megmaradna talán, csak annak bonyolult tápozás kell hogy ne sárguljon meg.


Ami megmarad, kicsi és egyszerű tartani, pl ezek:

Limnobium laevigatum, Weeping moha, Lilaeopsis brasiliensis, Echinodorus tenellus, Törpe Sagittaria, Marsilea hirsuta, Cryptocoryne nevillii, Hemianthus micrantemoides (HM), Hydrocotyle sp Japan.


Ebből a kedvencem a Hydrocotyle, mert gyorsan terjed oldalra és szép világoszöld és kicsik a levelei: [link]

2012. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:

Ilyen fényerő mellé kell a teljeskörű tápozás, tehát mikro és makroelemek is, magában nem elég a profito. Ezen kívül easy carbo és valamilyen CO2. Az élesztős is elég ilyen kis helyre, csak nagyon oda kell rá figyelni mert könnyen kinyírhatod az állatokat. A bio szettet nem ismerem, de ha biológiai, akkor kicsit instabil és ha megszalad akkor kampec a halaknak. Akkor már az élesztős, mert az kvázi ingyen van.


Ha a tápot meg a CO2-t megoldod, bármit tarthatsz ami elég kicsi az adott helyre. Gyepnövényből nincs nagy választék, HC, glosso, vagy ha ezekkel nincs sikered, akkor a Riccia és a Marsilea lehet elég alacsony. A többi szerintem túl magas.

2012. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Pogostemon helferi szintén kicsi, olyan mintha mini bokrok lennének. De nekem úgy tűnt, hogy ez igényli az Easy carbo-t: [link]
2012. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


Milyen tápot ajánlotok akkor a növényekhez? Lehet, hogy veszek rendes co2 rendszer is.

2012. jan. 25. 18:17
 6/10 A kérdező kommentje:
jajj egyszer egy darab ilyen Pogostemon helferi bekerült a halak mellé a zacskóba... bedobtam az akváriumba és pár nap múlva belegyökerezett a gömbalgába :D Aztán nem tudom mi történt vele, már régen volt :D
2012. jan. 25. 18:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Vagy ezt a Green aqua Macro + Micro tápot együtt:

[link]

[link]


Vagy pedig ezt így önmagában (ez olcsóbb):

[link]

2012. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

szóval ha jól értem, akkor ha veszek micro és macro tápot, meg co2 rendszert, akkor tarthatok bármit?


Azt még meg tudnátok mondani, hogy egy 20 grammos co2 palack meddig elég 25 literre?

2012. jan. 25. 18:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a CO2-höz nem értek.


Csak élesztővel szarakodtam, de azt már megúntam 2x is, mert soha nem úgy bugyog, ahogy akarom :)

2012. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:

A profito neked már nem jó önmagában, mivel ebben csak mikroelemek és kálium van. Ez közepes fényerőn alkalmas önálló tápnak, mert akkor elég a halak termelte nitrát és foszfát. Erős fényen viszont már nem elég. Főleg azért, mert a természetesen termelődő nitrát ammóniaként kezdi a pályafutását, ami algásít. Erős fényen meg az alga sokkal komolyabb kihívás. A profito mellé adagolhatod a GA macrot, bár akkor kétfelől is megy be a kálium. Ez elvileg nem nagy gáz, én is ezt a kombinációt használom, de azért nem a legjobb. A GA macro és micro már csak azért is jobb lenne, mert az adagolásuk össze van hangolva.


Ha még lágy vizet is használsz akkor tényleg bármelyik növényt választhatod, meg fog maradni ilyen fényen. De a lágy víz nem kötelező, csak erősen ajánlott.Könnyebben veszik fel belőle a növények a CO2-t. A fényt még lehet fokozni is, de akkor jobban előjönnek az esetleges hibák alga formájában( a növények viszont jobban nőnek). Amennyiben a tápozás meg a CO2 is összhangban van akkor ez egy igen növénybarát akvárium lehet.


Palackos CO2-t még nem használtam, csóri vagyok, így nem tudok segíteni. Az akvakertesz.hu-n biztosan adnak rá választ. A gyep ültetése az külön művészet, a youtube-on vannak róla videók.

2012. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!