Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ez a szűrőanyag összeállítás?

Jó ez a szűrőanyag összeállítás?

Figyelt kérdés

3 tálcás 8 liter össztérfogatú szűrőm van és az lenne a kérdés hogy jó lenne ha az alsó tálcában lenne ha az aljába kerámiagyűrű lenne és rajta a gyári szivacs amit hozzá kaptam, a másik 2 tálcában pedig lávakő és a felső tálca tetején pedig egy réteg perlonvatta?

kb lenne benne 5 liter lávakő. 165 literes az akvárium és kevés növény és kevés hal van benne.

más szűrőanyagot nem szeretnék venni mert a pénztárcám nem igazán engedi hogy márkás valamit vegyek mert a lávakő megvan 2e forintból, a márkás anyag meg minimum 8-10e forint.


2012. jan. 25. 18:24
 1/7 A kérdező kommentje:
még ami fontos lehet az hogy 1200 l/h-s a szűrőm és azért gondoltam a kerámiagyűrűt belerakni mert az van itthon.
2012. jan. 25. 18:25
 2/7 Platypus ***** válasza:
Elég gyenge lesz a biológiai szűrés a lehetőségekhez képest. Működni azért fog, de nem árt majd mellé figyelni az ammóniaszintet. A szűrőanyag százszorosan meghálálja a ráköltött pénzt.
2012. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát elhiszem és vennék is de egyenlőre nincs rá annyi pénzem de gondolom kb 5 liter lávakő jó lesz egy időre amíg meg nem tollasodok és veszek valami jobbat.
2012. jan. 25. 19:04
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha az a lávakő zeolit, akkor nem lesz az annyira gyenge szűrőanyag.
2012. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
na ilyen lávakőről nem hallottam hogy zeolit. de nem tudom hogy milyet veszek de olyat szeretnék ami akvarisztikai célra van mert gondolom az jobb mint ami grillezéshez van.
2012. jan. 25. 19:58
 6/7 Platypus ***** válasza:
A lávakőnek semmi köze a zeolithoz. A zeolit inkább kémiai szűrőanyag, tehát megköt egy pár vegyületet. Csak éppen ez a hatása kimerül egy idő után, mert telítődik. Ezek után biológiai szűrőanyagként szolgál, mivel porózus, de az átlagos zeolit teljesítménye csak közepes ilyen téren. A gyári szűrőanyagok között is akad zeolit alapú ami nagyon jó, de ez már nem az átlagos zeolit árkategóriájába esik. Tulajdonképpen lehet venni 400 Ft-ért is 5 kiló zeolitot, macskaalomnak hívják, de az arra lesz jó hogy telemenjen barnaalgával az akvárium, mert szilikátokat ereszt magából. Meg zeolitból van a Seachem Matrix is, amiből 5000 Ft egy liter és kiváló teljesítményű biológiai szűrőanyag. A kettő között az alapvető különbség az anyag porózusságában van. Az igazán jó zeolitoknak sajna megvan az ára.
2012. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]

és esetleg z a biolabda? ez már direkt szűrőkbe van.

ha jó akkor mennyi kellene nekem kb 5 literre?

2012. jan. 25. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!