Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A törpe karmos békának ilyen...

A törpe karmos békának ilyen kaját ajánlanátok? Honnan tudom, hogy melyik a hím és melyik a nőstény? Szaporítani egyszerű őket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom megkülönböztetni a nemeket, sztem egyformák.

Élő szunyoglárvát és tubifexet esznek.

2012. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem régebben voltak törpe karmosbékáim,nem is egy.

A nemeket túl picin még nem lehet megállapítani,kifejlett korban viszont már igen!

A nőstény rendszerint kicsivel nagyobb és teltebb,zömökebb testalkatú,mint a hím.

Szaporításukra azt mondanám,hogy az a nehéz benne:hogy életben tartsuk és felneveljük a kikelt ebihalakat.

Ha jól érzik magukat,és optimálisak a körülmények,úgy is szaporodni fognak.Feltéve,ha szerencsével sikerül pont egy nőstényt és egy hímet hazavinned a díszállat boltból,ugyanis rendszerint elég kicsin árulják őket,amikor még nem lehet megállapítani a nemüket.

2012. jan. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ;-) :-P:-D
2012. jan. 27. 18:16
 4/6 anonim válasza:

Nekem csak egy békám volt, így a neme megállapításában nem tudok segíteni.

Amit evett: tubifex, liofilizált marhaszív - ezt mindig kisebbre vágtam, mint amekkorára csomagolva van, és a kisebb méretű halaimat is kifogta... Eleinte nem hittem el, mert a kereskedő azt mondta, hogy ez nem fordulhat elő, de amikor már saját szememmel láttam... :-o

Ja, és fogtam neki élő legyet, azt is szerette.

Több évig megvolt, még azt követően is, amikor kitelepítettem egy külön akváriumba.

Ja, és ha tele volt a pocakja, akkor éjszaka olyan békamuzsikát csapott, mintha a tóparton lettünk volna... :) Imádtam... :)

2012. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Mindent megesznek, ami él és mozog, de azért oda kell figyelni a változatosságra. Az összes terráriumi rovarkaját ki lehet próbálni, mint a lisztkukac, kisebb csótányok, légytücsök. Ezekben az a jó, hogy meg lehet őket etetni növényekkel, mielőtt a békának adod, így egy kis vitamint is tudsz juttatni a szervezetébe. Ha megeszi a mozdulatlan kaját is, akkor a nagyon apró fagyasztott hal is jó még. Esetleg darabolva, ha még úgy is elfogadja. A szárított cuccokat jobb elkerülni, még ha megeszi, akkor is. Ezek könnyen hiánybetegségekhez vezetnek.


Ezt a fajt nem szaporítottam, de gyerekkoromban sokszor neveltem hazai fajok ebihalait akváriumban. Nem olyan bonyolult, csak elég hely, jó biológiai szűrés, kezdetben növényi, aztán egyre több állati eleség kell. Ahogy megjelenik a rendes békaszájuk, kb. az első lábakkal egy időben, már nem nagyon fogadják el a mozdulatlan kaját, onnantól élő eleség kell.

2012. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Vettünk nekik díszkukacokat, de nem nagyon eszik. meghalt egy hal, de csak abban, hogy öreg volt és azt ették akkor vegyek inkább nekik halkat??
2012. jan. 30. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!