Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet megkülönböztetni a...

Hogy lehet megkülönböztetni a törpe szívóharcsák között a nemeket? (Melyik a hím és melyik a nőstény)?

Figyelt kérdés
Meg még azt szeretném kérdezni hogy egy 10 literes akvárium jó nekik ívónak(most egy 40 literesbe vannak)? És milyen paraméterek szükségesek nekik?(keménység, PH stb...)
2011. dec. 10. 13:00
 1/2 Platypus ***** válasza:
A nőstény kövérebb és nagyobb egy picit. De sajnos a szaporításuk nagyon ritkán sikerül. Ahány esetet olvastam, ott mindig az állandó akváriumban történt meg. Ez a kivesszük a 10 literesbe és majd leívnak nem működik, mert náluk nem valami speciális esemény váltja ki az ikrázást. Ha a pár jól érzi magát, akkor pár hetente rak egy ikrakupacot a nőstény, általában valami növény alsó felére. Kritikus pont még, hogy a párod mindkét tagja azonos fajba tartozzon. Az Otocinclus fajokat elég nehéz megkülönböztetni, a boltokban sokszor eleve vegyesen árulják őket. Én is megszívtam, öt példányt vettem ugyanabban a boltban, és két faj is van köztük. A lágyabb vizet kedvelik, de ilyen téren viszonylag alkalmazkodóak. Az 5-6 nk körüli víz pH módosítás nélkül megfelelő. A változatos növényi táplálék és a fadarabok jelenléte az akváriumban fontos a nőstény megfelelő kondíciójához. A vízminőségnek tökéletesnek kell lennie.
2011. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem fűzfaág van az akváriumba az is jó ugye? Bár nem nagyon láttam még h rajta lettek volna. De általában csak az üvegen és a növények levelein szoktak lógni. Még csak sajna 2-en vannak, de tervezek még egy-kettőt.
2011. dec. 10. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!