Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törpe uszkárt mennyi idő...

A törpe uszkárt mennyi idő alatt lehet szobatisztaságra szoktatni? És melyik pisili kevésbé öszze a dolgokat a házban, a hím, vagy a nőstény?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen a hím jelöl többet. Szerintem egy a szobatisztaság nem fajtafüggő, több uszkáros ismerősöm is van van olyan akinek 2-3 nap alatt szobatiszta lett a kutyija és van olyan aki 2 hónapot szenvedett vele. Ha sokat viszed sétáltatni és ha kint pisil/kakil és megdicséred akkor sztem gyorsan menni fog, mert azért okos kutyák. Sok sikert!
2009. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi az elsőnek, én is a szukára szavazok, mert a hím mindent megjelöl XD. És azt nem tudná valaki megmondani, hogy alomra lehet e egy kutyát szoktatni?
2009. máj. 10. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Előszőr is a kutyáknál szuka és kan van!

Lehet őket alomra szoktatni csak nehezen! Lehet venni nekik valamilyen illatositott almot és az illatra mennek!

2009. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Alom helyett inkább újságpapír, vagy kutyapelus. Az alomba be-kimászni elég kacifántos. Ráadásul ugye, ha belemászik a kutyus, még nem biztos, hogy bele is talál, lekakilja /bocs/, mellékakil, belelép az esetleg benne maradt darabkákba. Üdv.
2009. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. de tényleg van olyan hogy kutyapelus?
2009. máj. 10. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jó az alom a kutyakölykök még kajlák és lehet, hogy megenné.Én próbáltam az újságpapírt is, azt is megakarta enni, le is ragasztottam, de azt meg felszedte. Ami a legjobban bevált nálam az a kisbabák alá tehető pelenkaalátét vagy sima ruha pelenka leragasztva a lényeg bármit is használsz az a fontos, hogy érezze rajta a pisi szagát.
2009. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szobatisztaságra szoktatás nem fajta függvénye. Általában a szukák nehezebben lesznek szobatiszták, mint a kanok. A saját házában, otthonában egy (jól nevelt) kan sem jelölget. Persze az udvaron pisil a szuka is, a kan is. A vizelete mind a kettőnek kimarhatja a füvet. Erre szoktak megelőzésként Deofil tablettát adni. (Remélem jól emlékszem a nevére.)

Általában a tenyésztő már megkezdi a szobatisztaságra szoktatást. Érdemes nem textilre szoktatni, mert akkor az ágyneműre, a szőnyegekre is rá fog pisilni. Nálunk macska alom volt kitéve a lakásban, arra tettem textilt (a tenyésztő is azt használt), és az első hetekben mindenhová oda akart pisilni, ahol textil volt. Vettem neki egy alomtálcát és abba végezte a dolgát.

2009. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, végül szukát vettünk, és a pisidolog is megoldódott, a kakival együtt XD
2009. júl. 9. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!