Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet csináltatni valahol...

Darkkingdom kérdése:

Lehet csináltatni valahol külön méretre akvárium tetőt?

Figyelt kérdés
Olyan Műanyagot,mint amiket a szettekhez van meg a szabvány méretekhez!Nekem 70*30-as az aksim kívülről mérve 6-os üvegből!Lehet valahol külön méretre kérve csináltatni?
2012. jan. 26. 00:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egyébként lehet olyat is, csak árban többe van. Én csináltam egy olyat hogy vettem az egyik panton boltban egy tábla 2-es Sikó lemezt. Ez most nem tudom mennyibe kerül kb 4-5 ezer Ft körül lehet [link]

De csak úgy adják, hogy 1méter x 2 méteres tábla. Összetekerik, csak kocsival tudod hazavinni, vagy taxival.


Aztán vonalzó mellett szikével/sniccerrel be kell vagdalni 2x, majd le lehet törni a vágás mellett. Így lehet méretre szabni.


Aztán toluolt egy kis ecsettel rákenni a szélére (ez egy oldószer, ami oldja a műanyagot, de nem lehet kapni szerintem, csak vegyszerboltban és lehet hogy csak engedélyre adják). Viszont ha bemész egy olyan boltba, ahol repülőgép modelleket építenek, Modellbolt, vagy nem tudom mi a neve ezeknek a boltoknak. Régen volt egy ilyen a közelünkben is, sajnos az megszűnt, de biztos vannak ilyen boltok máshol is. Ott van olyan kis ragasztó (amiben szintén toluol van, csak nagyon kis mennyiséget adnak belőle és elég drágán, lesz vagy egy ezres egy kis adag). A tuluol oldja a poli sztirolt (mert ez a sikó lemez polisztirolból van) és azzal szokták ragasztani a modelleket is.


Szal bekened vele a műanyag tábla éleit 2x, majd vársz 2 percet amíg feloldja és összenyomod. Aztán szigetelőszalaggal összeerősíted hogy ne essen szét, majd amikor megszárad (kb fél óra mulva) úgy megköt, mintha össze lenne olvasztva.


Kiskoromban ezzel szórakoztam így műanyaglapokból építettem minden vackot, WC papírtartót is csináltam, kis kukát, meg minden marhaságot, de a toluol az veszélyes játék. Nyitott ablaknál kell csinálni, mert ha zárt lakásban belélegzed egy fél órán át, kicsit bekómázol tőle, másnap meg köhögni fogsz, mert káros a tüdőre.

2012. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hable nagyon sokat segítettél már nekem,tényleg nagyon nagyon köszönöm!Ez amit írtál ez tetszik lehet utánna érdeklődök majd hogy egyáltalán aközelünkben lehet e hasonlókat kapni!
2012. jan. 26. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!