Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért büdös az akváriumi...

Vitorlás kérdése:

Miért büdös az akváriumi dísz? Mivel tudnám megtakarítan és eltüntetnio a szagot? Az ecet nem fogja megmarni a festését a hajónak?

Figyelt kérdés
A mi nap sikerült hozzájutnom egy 120 L aksihoz teljes felszereléssel használtan. Az eladó már 1 éve nem használta de teljesen jó állapotban van. A problémám az hogy amikor kitakarítottam az akváriumot ecetes sós vizzel gyönyörűen eltünt a vízkő. De az akvárium dísz ami egy elsülyedt hajó nagyon iszapszagú és büdös.Plusz még egy kérdés vitorlás halat akarok telepíteni bele . Milyen talajt használjak és milyen szemcseméretűt.
2012. jan. 26. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod kiáztatni, vagy tovább ecetezni, de szerintem inkább dobd ki, semmi helye az ilyen giccseknek az akváriumokban. Ha viszont tetszik, szerintem berakhatod így is, ha nagyon alaposan elmostad és kiáztattad.

Vitorlást ne telepíts 120 literre, őket 300 litertől lehet normálisan tartani. Egy pár éppen elvan ekkora helyen is, de nem tud lezajlani normálisan a párválasztás, agresszívak lehetnek, baj lesz a társítással, egyszerűen kicsi ez a hely. Rengeteg szép hal van ami ide való.

2012. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt a műhajót vághatod is a kukába, mert undorítóan néz ki egy ilyen az akváriumban. A természetes élőhely imitálására kell törekedni, ott meg nincs elsüllyedt hajóroncs...se koponya...helyette tegyél valamilyen gyökeret, szép köveket. És persze élő növényeket.


120 literben pedig nem lehet vitorlást tartani. Egy kisebb testű pontylazac raj (pl. 15 neon vagy valami más) és egy nagyobb testű raj (pl. 6-8 gurámi), 2 anci vagy 6-8 páncélosharcsa és ennyi. Vitolást 160-200 litertől lehet tartani, és minimum 4-et. Azok meg már nagyon területvédők, jobb nekik a nagy akvárium.


[link]

[link] ebook-okat olvasd el


2 hétig járjon az akvárium üresen, mielőtt halat telepítesz.


Milyen szűrő van hozzá?

2012. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal a díszt illetően. Arra a helyre amit az foglal tudsz tenni még néhány növényt vagy bujkálót a halaknak.

Valóban nem jó választás a vitorláshal.

A diszhal.info-t én is javaslom. Nagyon sokat lehet belőle megtudni.

A halak választásánál arra figyelj oda, ha több félét szeretnél, hogy az igényeik azonosak-közel azonosak legyenek(víz hőmérséklet, ph...)

Sok sikert!

2012. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A szűrőt illetve: Aquael Fan 2 belsőszűrőt adott hozzá a tulaj. Akkor a hajón túladok amúgy is nagy egy kicsit, és a pénzből felszerelem valami élő növénnyel majd. Talaj akkor homokos legyen ugye? Meg szeretnék valami szép hátteret is kreálni bele. Kőutánzatot. Esetleg valami ötlet rá? Milyen növényeket kéne bele venni, amelyek nem túl érzékenyek?
2012. jan. 26. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!