Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL FERROPOL növénytápról...

JBL FERROPOL növénytápról vélemény? Ti hogy szoktátok adagolni és milyen időközönként?

Figyelt kérdés

És a neptun tápanyagsó, asszem az a neve, azt még rakhatok bele, vagy már sok lenne. Ilyen zöld kicsi müanyag üvegben van mint a parakill és 100 forint körül mozog az ára!?És olyan van hogy az alacsony fényigényű növények is haldokolnak vagy csak azért mert nem igen szoktam venni növénytápot, mert az állatkereskedésbe eddig csak tabletták voltak amit én nagyon nem szeretek tiszta ocsmány lett töle a víz, most hozattam velük ezt a jbl-t.

Előre is köszi


2012. jan. 27. 09:58
 1/2 A kérdező kommentje:

kiszámoltam a világítást:

38 watt világitás osztva 33 gallonnal =1,15

1,15w/gallon

24 osztva 1,15w =kb.20 óra

de olvastam hogy tök feleslegessen világítok 20 órát mert a növények nem veszik fel egy idő után, tehát csak ég a lámpa...

2012. jan. 27. 10:13
 2/2 Platypus ***** válasza:

Na szóval 0,25 W/liter világításod van durván. Ez elég gyengének számít, 12 óra világítás mehet hozzá. Több semmiképpen sem. Ha a növényeid csak közepesen alacsony fényigényűek, akkor lehet ez is kevés nekik. Megírod milyen fajták? Meg azért a tápanyag is kell nekik, nem minden akváriumban elég ami magától a vízbe kerül. Ez is nagyon függ a növények fajától, a halaid számától és a vízcseréidtől is.


A JBL ferropol mikroelemes növénytáp, nem próbáltam még ki, szerintem az easy life profito sokkal jobb árban van(a mennyiségéhez képest), és azt elég sokan használjuk sikerrel. De a JBL is jó márka, megér egy próbát. Ezt jó kiegészíteni makroelemes gyökértáppal, például a sima panzi aquaplant(a co2 mentes), vagy a tetra plantastart ilyen. A neptunos a mennyiségéhez képest nagyon drága és még nagyjából se lehet tudni mi van benne. Mivel átlátszó zöld, ezért gondolom makroelemes táp, de folyékony makroelemes táp ilyen fényerőhöz nem igazán kell.

2012. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!