Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S Megveszem a halakat...

Manusz501 kérdése:

S. O. S Megveszem a halakat és rá kétnapra mind beteg darakórosak, stb új az akvárium minden és nem tudok ellene mit tenni beleteszem a gyógyszert és úgy tünik hogy meggyógyult de rá egy napra elpusztul mit tegyek?

Figyelt kérdés
S.O.S Megveszem a halakat és rá kétnapra mind beteg darakórosak,stb új az akvárium minden és nem tudok ellene mit tenni beleteszem a gyógyszert és úgy tünik hogy meggyógyult de rá egy napra elpusztul mit tegyek?
2012. jan. 28. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hány literes az akvárium, milyen szűrőd van?

Mennyit járattad üresen az akváriumot betelepítés előtt?

Milyen halakkal próbálkozol, hány darabbal?

2012. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha minden halad elpusztult, akkor szedd szét az akváriumot, mosd át a kavicsot forró vízzel. Akváriumot ecettel és rendezd újra, aztán várj 2 hetet és próbálj új halakat venni másik boltban, ne olyan helyen ahol lehet egyből darakórosak.
2012. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
25 literes kb 15 hallal kezdtem és most azért meg vannak minden csak éppen tegnapelöttis 4 db hal elpusztult és most is van 2 db darakóros a többi még nem beteg gyógyszert úgy 4 napja raktam be nekik minden újj az akváriumban amit írtatok egyedül a halak be telepítése elött még nem volt használva a szűrő
2012. jan. 28. 15:04
 4/14 anonim ***** válasza:
Túl sok halad van,ebbe csak garnélák férnek el,szerintem gyűjtőgess egy 5o lityosra,a technikai felszerelésed tökéletes lesz ahhoz is.
2012. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nekem 50 literes volt kisebre cseréltem mert túl nagy volt nekem az 50 literes ebban kb20 halat lehet tartani álítólag
2012. jan. 28. 15:50
 6/14 Platypus ***** válasza:

Neked lehet hogy túl nagy volt, a halaidnak meg túl kicsi. Állítólag létezik a jeti is meg lehet kézrátétellel gyógyítani. Sokan állítanak valótlan dolgokat, főleg ha érdekük fűződik hozzá. A halasnak érdeke hogy te nála hagyd a pénzed.


50 literbe sem lehet 20 halat tartani, 25 literben meg legfeljebb 1 db Bettát, ha nem lenne törvény a 30 literes minimumra. A darakór egy könnyen gyógyítható betegség, kivéve ha ammóniamérgezéssel párosul. Nálad pedig 2 oka is van az ammóniamérgezésnek. A bejáratás nélkül telepített akvárium és a rengeteg hal kis helyen együtt garantált halpusztulás darakór nélkül is.

2012. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

hát most nekem van 2db black mollym abból a hím darakóros

2db xipho 2 db guppi abból a nőstény egy picit darakóros 3 db harcsám 1 db alga evő 2db zebra dánió 1db neon hal 2 db lazac

2012. jan. 28. 16:57
 8/14 A kérdező kommentje:
és jól meg vannak az 50 literes ben is ugyan ilyenek voltak
2012. jan. 28. 16:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem értem. Darakórosak a halaid, és nem teszel semmit? Van 20 liter vized, veszel bele 15 halat, és megvárod míg elpusztul? Majd teszel bele megint 15 öt? Én Kipakolnék az akváriumból, le eceteznék mindent, amit ki kell főzni azt kifőzném. És berendezés után max 1 halat tennék bele. Írtad hogy az 50 liter neked nagy volt. Miért volt nagy? Tényleg nem értem. A 15 halat jó esetben 100-120 literben tartják. Te elméleted szerint a 120 literben 90 halat lehetne tartani.
2012. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehetetlen ilyen kicsibe tartani úgy halakat, hogy azok egészségesek maradjanak. Agyon stresszelik egymást azért is lesznek betegek. Az sem jó nekik ha ennyi fajt keversz ilyen kis helyen. Ha neked sokféle hal kell akkor vegyél egy 100-200 literest, abba lehet keverni őket bátrabban.
2012. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!