Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S Megveszem a halakat...

Manusz501 kérdése:

S. O. S Megveszem a halakat és rá kétnapra mind beteg darakórosak, stb új az akvárium minden és nem tudok ellene mit tenni beleteszem a gyógyszert és úgy tünik hogy meggyógyult de rá egy napra elpusztul mit tegyek?

Figyelt kérdés
S.O.S Megveszem a halakat és rá kétnapra mind beteg darakórosak,stb új az akvárium minden és nem tudok ellene mit tenni beleteszem a gyógyszert és úgy tünik hogy meggyógyult de rá egy napra elpusztul mit tegyek?
2012. jan. 28. 14:24
1 2
 11/14 Platypus ***** válasza:

Ha jól meglennének, akkor egy se pusztult volna el, és darakórosak sem lennének. A jó kondícióban lévő halak nem betegszenek meg darakórban, a kórokozó szinte minden akváriumban jelen van, így nem is igazán fertőzés váltja ki. A darakór a körülmények nagyobb változása és tartási hiba miatt szokott előjönni. A xifónak még az 50 liter sem alkalmas élettér, hatalmasra nő, ha egészséges.


Azt kérdezed, mit tegyél, megmondtuk, mi a hiba. Mit szeretnél pontosan, ha a szükséges megoldás számodra nem kényelmes és ezért elveted? Mondjunk valami varázsmódszert amitől meggyógyulnak így is a halaid, a döglött meg feltámad?

2012. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, egyszer nézz el az aqua depóba,

bejárattól jobbra menj egész a végéig.


Ott egy bazi nagy akvárium amiben csak neonhalak vannak.

Elég nagyok, és egészségesek. Ott látszik hogy mi nekik az ideális akvárium méret.

2012. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
hát nem tudom hogy hány literes szerintem 25 literes de 40*25*25 ös tednap este a 4 éves neon is megadta magát lehet hogy már öreg volt de tegnap ezt olvastam a neten a parakill jobb a kezelés 6 napig tart a 3-dik nap után csinálsz egy 50%-os vízcserét és újból bele teszed a megfelelő mennyiségű gyógyszert és még 3 nap kezelés a végén megint 50%-os vízcsere.a hőfokot tekerd 28 fokra és kezelés alatt ne etesd a halakat .a sót elég 1x belerakni de elég csak 1 kiskanál 10 literhez de nem kötelező. már próbáltam parakilel de nem így szerintetek sikerül?
2012. jan. 29. 10:18
 14/14 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk az 50 literesbe át teszek 8 db halat a 15 ből az javítana?
2012. jan. 29. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!