Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 118 literes (88x27x50)...

Egy 118 literes (88x27x50) akvárium beindításához hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Gondolok arra,hogy mennyi halat rakhatok bele, milyen gyakran végezzek részleges vízcserét, milyen dekorációt használjak, a talaj milyen színű legyen, milyen legyen a világítás (hány watt és milyen neoncső), milyen növényt érdemes belerakni, milyen legyen a szűrés(most van egy Eheim 2010 tipusú szűrőm) és ha még tud valaki valamilyen hasznos dolgot,akkor azt nagyon megköszönném.

(Halak,amiket szeretnék: Neonhalak, Szumátrai díszmárna, Algaevőharcsa, Foltos páncélosharcsa, Cseresznye garnéla és talán Gurámik,mert régen volt egy Aranygurámim. Ha ezek a fajták jók együtt,akkor miből mennyit rakhatok az akváriumba?)


2012. jan. 28. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:
bocsi, a kérdésre nem tudok válaszolni, de nekem elmondanád, hogy mennyibe került az akvárium, meg a felszerelések, mert engem is érdekelne egy akvárium beszerzése:))
2012. jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- talaj: fekete bazaltzúzalék a legkedveltebb és vehetsz vmi növénytalajt is alá.

- sztem mehet bele 10 neonhal, 4-5 páncélosh., a szumikat nem tudom, de aztem az anciból csak egy elég.

- jobb lenne egy EHEIM 2012, vagy a 2010 mellé egy külső szűrő.

- világításból vagy te szerelsz össze tetőt és akkor olyan erős, amilyet akasrz, és bármilyen növényt tudsz beletenni, vagy veszel hozzá gyári tetőt, ekkor csak kis fényigényű, árnyéktűrő növények mehetnek bele.

- növények közül a legkönnyebben kezelhetőek: valisneria, cryptocoryne, anubias, gömbmoha.

- kell venned majd egy fűtőt is, h legyen olyan 26 fok

- heti 30 % vízcsere az ajánlott

-olvasd el a diszhal.info-t, az akvarista.hu-n az e-bookokat, a rainakvarisztikát, ill akvarista könyveket és hajrá ;)

2012. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az első kommenthez: Ismerőstől 4000 Ft jelképpes összegért vettem az akváriumot és most fogok nekiállni kitakarítani és majd beüzemelni, úgyhogy lesznek még kérdéseim.

A 2. válaszadónak köszönöma segítséget.

Még annyit,hogy ha talajként Manadot rakok,akkor az elég talajnak vagy kell még valami hozzá? Milyen vastag legyen a talaj? Vagy esetleg ilyet is rakhatok magába? [link]

2012. jan. 29. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!