Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium tetőt házilag miből...

Akvárium tetőt házilag miből érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Akkarok csinálni akvárium tetőt itthol mégis csak olcsobban kijövök, mint ha veszek valahol...

csak éppen azon gondolkodom hogy miből is... Fából nem igen akarok, mert az nem valami tartós megoldás szerintem...

Pleksziből gondoltam,aztán azt kívülről valami fa mintázatú valamivel bevonni, csak nem tudom hogy jó ötlet -e , meg hogy kibírja e ha én bele szeretnék tenni 2X20w és egy 18W neon csövet..

Valakinek valami jó ötlete?


2012. jan. 30. 07:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Fából a legjobb. Ha ABS élzárást kérsz a lapokra, akkor nem fog hólyagosodni. És ha összeillesztetted az elemeket, akkor egy kis szilóval is kinyomhatod (mi direkt átlátszó akváriumit használtunk), így még biztosabbá teszed a réseket. Nekünk évek óta ez van az akváriumokon és semmi baj vele. Kell egy üvegtető az akváriumra és akkor nem is párolog ki semmi. Alul is a bútor fából van, meg a tető is, és házilag csináltuk mindkettőt, semmi gond vele.
2012. jan. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha jót csinálsz, nem igen jön ki olcsóbban, csak jobb lesz, mint a gyári.

Fából úgy lehet, hogy vagy bútorlapból, ügyelve az élfóliázásra, vagy rétegelt lemezből több réteg lazúrral kezelve.

Plexiből is meg lehet csinálni, csak lehet, hogy körülményesebb hozzá rögzíteni a dolgokat.

Amúgy a fénycsövek szabványok, szóval a 20 W is 18, csak 20-nak árulják. De ugyanaz a 18w-os 60 cm-es.

Ha a tömegtől félsz, akkor csak a foglalatokat (páramenteseket) rögzítsd a tetőben, az elektronikus előtétet vezetékeld ki kívülre akárhova.

2012. jan. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:

[link]


Veszel egy ilyet, a plexit alárakod hogy ne fröccsenjen fel a víz és kész is.

2012. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy kisebb virágládát és 2db 20wattos kompakt izzót bele. [link]

És ezt akaszt az akvárium fölé a falra egy szögre.

Annál olcsóbb megoldás nincs :)

2012. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Én egyébként nem tudom minek kell mindenkinek tető az akváriumra, sokkal jobb ha nincs, mert úgy nincs mi párásodjon és vízcseréhez nem kell levenni semmit.
2012. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
+ az ammonia,és egyéb gázok könnyebben távoznak.
2012. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán a kérdése válasz, de...

hable: nekem azért kell az akváriumra tető, mert van egy macskám, aki imád pacsálni :D Szerintem nem is a halak lennének veszélyben, hanem a víz fogyna el az akváriumból :D

2012. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sima régi szekrényt alakítottam át, pozdorja. Lekentem fapáccal (víztaszító/gombaölő) a már meglévő szekrény blsejét, aksira meg tettem egy üvegtetőt és kész. Nincs holyagosodás, se penész.
2012. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!