Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik az az édes vízi hal...

Melyik az az édes vízi hal melyet nem nehéz tartani és a legjobban hasonlít egy cápához, és nem nő nagyobbra 10-15 cm nél?

Figyelt kérdés

2012. febr. 2. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
törpeharcsa?
2012. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azokat szokták tartani akváriumban ?
2012. febr. 2. 23:21
 3/5 Platypus ***** válasza:
A törpeharcsa hamar megnő, és jóval nagyobbra mint 15 centi. Nem nagyon szokták akváriumban tartani, de lehetséges.A cápamárna és a cápaharcsa elvileg cápaszerű, szerintem elég minimális a hasonlóság és mindkettő igen nagytestű hal. Talán még a Labeo hasonlít, 200 liter körül már tartható, de elég agresszív területvédő hal.
2012. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Cápamárna elég nagy és félénk hal, habár jól néz ki.


Attól függ mekkora akváriumod van, de ha nem több 200 liternél, akkor kisebb belevaló hal a Labeo frenatus.

Ő egy kicsit rendesebb, mint a Labeo bicolor.

[link]


Frenatusszal plattit, xifót, botiát, vitorláshalat össze lehet rakni. A zebradániókat kergeti, de azok cselesek és el tudnak úszni előle. Ha 2 frenatuszt beteszel akkor viszont baj lesz, aki erősebb, az marad ezért belőle csak 1 lehet. Viszont egy nagyon szívós hal, és szereti ha van neki bent neki egy házikó, egy bújkáló.

2012. febr. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Amikor hideg vizes akváriumom volt, tartottam pár kecsegét.Kb 15-20 cm nagyságúra nőttek csak 5-6 év alatt, 300literben. Nagyon szép élénk és falánk halak, szerintem hasonlítanak némiképp a cápákhoz. Most egy ismerősöm nagynak mondható tavában élnek, ha van hová tenned őket, pár évig egy ekkora akváriumban jól ellesznek, azt garantálom, hogy a kedvenceid lesznek.:D
2012. febr. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!