Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az Ikeás szekrények biztonságg...

Az Ikeás szekrények biztonsággal elbírják egy 100 literes akvárium súlyát?

Figyelt kérdés

Konkrétan ilyenre szeretném rakni:

[link]


2012. febr. 4. 08:41
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
El kell, hogy bírja. Viszont az akvárium alá, feltétlenül tegyél valami vízzáró anyagot is, mert a vizet sajnos nem bírják, még kis mértékben sem, azonnal szétnyílik a széleknél, nagyobb átázásnál pedig felhólyagosodik.
2012. febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mi is ikeásat akartunk tenni alá a 100-as akvárium alá de ne tudd meg milyen lagymatag volt! majd össze szakadt amikor az eladó rá tehénkedett :)
2012. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez szép szekrény de fos,behajlik.olyat keress ami középen merevítve van.azok általában nem fiókosak.vagy keress kimondottan akvárium bútort
2012. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ikeás otthon összeszerelhetőeknek az összecsapolása az akhillesz sarka. Otthon nem lehet olyan jól megcsinálni.

Nincs benne elég merevítés, és összecsuklik.

2012. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor egyelőre elhalasztom a beruházást.
2012. febr. 4. 10:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha 2db ilyen kisebbet [link]

egymás mellé tolnál, arra ráférne egy 112 literes akvárium (és úgy meg lenne középen a merevítése).

Ez a szekrény 40cm széles, tehát egy 80 széles akvárium ráférne és szerintem ez így ebben a formában, elbírná.

Bár alacsony lenne, mert a kis szekrény csak 55 centi magas. Ülve kell nézni. Szóval ehhez hasonló lenne akkor, csak ezt 4 kis fiókkal képzeld el:

[link]

2012. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Viszont akkor a 2 bútort érdemes lenne egymáshoz csavarozni középen 2db 4cm hosszú pozdorjacsavarral (amikor még nincs benne a fiók), hogy ne tudjon mozgolódni az akvárium súlya alatt.
2012. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na én is pont ilyen helyzetben voltam pár hónapja. Én egy 125 literest akartam elhelyezni valami szebb bútorra, mint ami az akváriumokhoz van. Az ikeában azt mondták, hogy a besta termékek (azok a kockaszekrények), mint ez: [link] elég erősek. Ha jól tudom ez nem csak sima fa, hanem merevítő is van benne. Mi egy pont ugyanilyen szekrényt vágattunk majdnem félbe, mert ez ugye túl magas lett volna. Azért nem vettünk újat, mert ilyen színben, ami nekünk van, már nem gyártják. Szóval alulról a második polcnál levágattuk és a tetejét ráragasztottuk a polcra, így még több tartása lett. Szerintem jól bírja. Lehet hozzá ajtókat, fiókokat is venni és akkor olyan, mint egy rendes szekrény.
2012. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
Én negyven litereset tartottam ikeás szekrényen. Egy hónap se kellett, hogy deformálódjon a faanyag, és elkezdett szorulni az ajtaja. Sürgősen letelepítettem ezután. Azóta a régi típusú TV állványra esküszöm, azt rendes súly megtartására tervezték.
2012. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zajecer válasza:
IKEA-s szekrényeket, bútorokat semmi másra nem tudsz használni csak arra amire valóak, és azt is csak pár évig, nem olyanok mint a régi bútorok, szóval ne kockáztass!
2012. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!