Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy ilyen méretű, nem hagyomán...

Egy ilyen méretű, nem hagyományos akvárium milyen halnak alkalmas?

Figyelt kérdés

Vaterán találtam. Méretei: Az akvárium mérete, szélesség:150 cm magasság 61cm mélység:25cm.

Link képpel : [link] Nagyon magas, nem?


2011. aug. 21. 19:08
 1/6 A kérdező kommentje:
ja, és kb. 220 l az eladó szerint
2011. aug. 21. 19:08
 2/6 anonim ***** válasza:

hossz: 150 cm

szélesség: 25 cm

magasság: 61 cm

Inkább így jó.

Ez összesen 228,75 liter.


Nem a lehető legjobb, a szélessége nagyon kevés, a magassága aránylag elmegy. Lehetőleg ne telepítsd túl, de pontyfélék, dániók, razbórák, sziámi algázók, lazacok, törpesügérek, vitorláshal, gurámik, kúszóhalak, ikrázó és elevenszülő fogaspontyok, harcsák és csíkok, kalászhalak és más egyéb fajok állnak rendelkezésedre. Fajspecifikusan diszkosz is tartható ebben.


Így, hogy milyen hal rakható bele nehéz segíteni mindenfajta elképzelés nélkül, nézz körül a diszhal.info-n.


Én mondjuk nagyon szeretem az alábbi társítást: vörös neonhal, vörösfejű lazac, csíkos baltahasú lazac, rézfoltos és narancsúszójú páncélosharcsa, pekolcia. Ezek mellé esetleg cseresznyelazacot és egy-két féle törpesügért tudok elképzelni (mondjuk rami, inka vagy pandasügér, esetleg kakadu). Nekem ez az egyik kedvenc társításom, de afrikából pl. meggyhasú sügér, kongó és molnárlazac, pillangóhal és csőrös bozóthal mehet néhány Synodontis schoutedenivel.

Ázsiai variációt is írok akkor: sziámi ormányosmárna, pakisztáni díszcsík, párduccsík, holdfény és gyöngygurámi, rombuszsávos díszmárna, színpompás dánió, ékfoltos razbóra.


Ezek nagyon szép társítások, persze jól meg kell válogatni, egyedszámilag is.

2011. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez 228 Liter. Hát szerintem max 10cm-s halakat tegyél bele. Nagyobbat ne.


Pl díszmárnák (rózsás,ceyloni,bíborfejű), fejenálló lazacok, kongólazacok, császárlazacok, vagy torpedósügér, porceánsügér, meggyhasú sügér, vagy 1pár vitorlás az mehet kék sárga afrikai malawi sügerekkel együtt is akár.

és kisebb halaknak is jó, és itt már elég nagy a választék, nem tudom mindet felsorolni.


Én pl 192 literebe nano halakat fogok rakni, de ez már csak az én hülyeségem. Lesz köztük pl. Boraras maculatus,

Boraras Urophthalmoides. Ezek csak 1-2 centis halak, kisebb, mint a neonhal és azért őket választom, mert hozzájuk képest ez hatalmas akvárium lesz arányaiban. És mini növényekkel fogom telerakni, ezért úgy fog kinézni, mint egy egész halbirodalom. És ebben rajokban mehetnek bármerre, és rengeteg nano hal belefér.

2011. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak attól féltem, hogy a keskenysége miatt alkalmatlan néhány halfajnak, de ha nem rosz nekik, hogy csak jobbra balra meg fel-le tudnak úszni ide-oda nem :D :P Köszi
2011. aug. 21. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként elég magas, nehéz lesz bevilágítani. Én pl 40cm-nél magasabbat emiatt nem vettem, mert abba még elég 2 neon is, vagy 3, de a tiedbe már nem tudom mennyi kéne, mert ugye minél magasabb a vízoszlop, annál nehezebben jut le a fény az aljára. És ha nem akarsz sok villanyszámlát, akkor csak árnyéktűrő növényekkel próbálkozhatsz, amik megmaradnak kevesebb fényen is.


De a vitorláshal az pl biztos hogy örülne egy ilyen magas akváriumnak, mert az szeret föl-le is menni :)

2011. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez térelválasztó akváriumnak poén lenne. A 25 cm nem sok, de ha egy vitorlás 10cm hosszú, az meg tud fordulni benne könnyen, és kb mint ha egy folyosón laknának, de végülis hosszú folyosó úgyhogy szerintem nem lenne nekik ez gond, mert 2 irányba tudnak úszkálni jól.
2011. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!