Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mondanátok olyan békés kis...

Mondanátok olyan békés kis méretű halakat amik a felszín közelben élnek?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok,amik az akvárium felső harmadában élnek,a felszín közelében!
2012. febr. 7. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nem számít az ára, akkor nálam pl. a Pseudomugil gertrudae ilyen. Ők fent is alszanak, míg pl. a neonok lent a talajon. Most fogok venni a héten majd galaxy razbórát, nem tudom ők melyik részét használják a víznek, de ők is nagyon békések. Van nekem még werneri kalászhalam, ők is békések, de ők inkább a középső tájon úszkálnak a neonokkal.

Van egy oldal, itt békés kistestű halak vannak, garnélákkal jól tarthatók:

[link]


Itt fel van sorolva minden igényük, tudsz válogatni. :)

2012. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Zebradánió.
2012. febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A normani szokta a tetején szántani a vizet.
2012. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Baltahasú lazacok.
2012. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Törpe gurámik lettek belőle végül,a dániók nem tetszettek annyira megmondom őszintén.

De a gurámik gyönyörűek!A gömbmohámat viszont teljesen szétcsipkedték és komolyan lefekszenek szó szerint a homokra!!!A többiek rettegnek tőlük és nem is csak a felszín alatt vannak ahogy írták róluk.... de remélem megszokják egymsát!

2012. febr. 9. 18:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Adjál nekik növényi eredetű kaját, akkor békén hagyják az akvárium növényzetét.

A gurámik testfelépítése elég zömök (legalábbis egy dániónál mindenképp testesebb) elég sokat esznek, így sokat is ürítenek.

Akvárium méretről, szűrésről nem esett szó, de még a törpék is le tudják terhelni a vizet. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de az aljzaton felvés mérgezéses tünet is lehet!

Továbbá "rettegnek tőlük " is utalhat túl kis élettérre, mert a gurámik amúgy sem nagy vadorzók, és általánosságban az elmondható, hogy agresszív hal nincs, csak kis akvárium.

Remélem nincs igazam, és minden rendben lesz.

2012. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot!Van növényi eredetű kaja,Sera Flora majd adok nekik.Sajnálom a gömbmohákat,gyönyörűen nőttek pedig..Az akvárium 70 literes és kb csak neonok vannak,de ők szigorúan az alsó harmadban,a felső kétharmad TELJESEN üres!A gyönyörű gurámik mégis lent bóklászolnak mindig,néha jönnek csak fel.
2012. febr. 9. 21:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Esetleg ha kevés a növény, nem érzik biztonságban magukat fent. Meg lehet próbálni betenni egy marék békalencsét, lehet, hogy jobban felmennek. Meg azt ehetik is, úgyis gyorsan szaporodik. (látod, a baltahasúak biztos fent lennének :))
2012. febr. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De amúgy jó választás a gurámi, lehet én is azt vettem volna...:)
2012. febr. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha ez a helyzet, hogy túl üres fent az aki, akkor ezt a békalencsés dolgot szerintem mindenképpen lépd meg, mert akkor jelenleg a neonok is, meg a gurámik is agyon stresszelik magukat, és az nagyon nem vezet jóra!
2012. febr. 10. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!