Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mondanátok olyan békés kis...

Mondanátok olyan békés kis méretű halakat amik a felszín közelben élnek?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok,amik az akvárium felső harmadában élnek,a felszín közelében!
2012. febr. 7. 10:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Jó,veszek majd amint tudok.Bár abból én sokat nem látok,mert zárt az akváriumom.És még veszek két baltahasú lazacot is ha találok :)

Amúgy a vízfelszín ma reggelre tiszta fehér habos lett és azt olvastam róla hogy a gurámi SZAPORODÁS elött fúj fehér habot a felszínre.... de gondolom itt nálam nem erről van szó...

2012. febr. 10. 13:44
 12/12 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Nem biztos, hogy szerencsés ötlet ezek után már baltahasúakat venni, mert azokból is kéne vagy 8 db, és akkor túltelepítetté válnál.

Nem csak békalencse lehet, vannak nagyobb vízen úszó növények, amiknek a gyökere elég jól benyúlik a vízbe, amit te is látsz. Meg kicsit lejjebb ereszted a vízszintet, és máris jobban látod:)

Meg hát az a lényeg, hogy a Gurik felmenjenek, és fent ők is jobban mutatnak.

Hosszú növényeket is vehetsz, amik felérnek a tetejéig, csak a hínárfélék pl. elég fényigényesek.

De mondjuk egy óriás vallisneria jó választás lehet, az kevesebb fénnyel is beéri.


A hímek nem csak párzás előtt építenek habfészket. Illetve igen, mert végül is mindig a következő párzás előtt vannak. :) De amúgy általában szoktak habot fújni.

2012. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!