Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Na akkor én is megkérdezem...

Na akkor én is megkérdezem már. =) Kinek hogy tetszik az akváriumom?

Figyelt kérdés

Adatok róla:

- 112 liter (80x35x40 cm)

- Szűrés: AquaEl Fan2 Plus (tudom gyenge, de elbírja a kis halaimat meg garnikat, majd ha jobban lesz rá "kedvem" veszek egy külsőt

- Világítás: 18W Philips Aquarelle (néha beteszem a Sera Blue Sky csövet, de úgy vettem észre, hogy jobban szeretik a növények az Aquarelle-t), napi 9 óra

- Aljzat: JBL Manado, alatta JBL Aquabasis Plus

- Fűtés: 150W AquaEl, 24-25 fok

- Élőlények:

- halak: 20 db kék neon, 6 db pseudomugil gertrudae, 6 db iriatherina werneri, a héten jön még 10 db galaxy razbóra

- garnélák: red cherry-k és vadas színűek, úgy 40 db összesen

- növények: anubias nana és sok barteri, fodroslevelű, crypto wendtii, bacopa monnieri, microsorium, HM, jávai moha, karácsony moha a mangrovéra futtatva, vízi hortenzia, vallisneria spiralis, víz tetején kagylótutajok, meg még a fene tudja, van pár növényem amiről nem tudom mi :)

- dekoráció: egy jókora mangrove gyökér

- karbantartás: 1,5-2 hetente 30% vízcsere

- etetés: fagyasztott: cyclops, artemia, zöldnövényes, száraz: SAK növényes, proteines, lemezes, valamint szoktam néha főzni zöldségeket is meg van spirulina, de azt ritkán adok


Asszem ennyi a lényeg. :)


Ki mit változtatna rajta? Növényeket nemrég átrendeztem egy kicsit, de így se igazán tetszik. Mondjuk a kép elég sz*r sajnos, pedig nincs gagyi fényképezőm, csak nem tudom beállítani. :) Ha sikerül jobbat összehoznom majd feltöltöm még azt is. Ezáltal annyira nem is adja vissza a kép az eredeti látványt, az azért jobb valamivel. :)


Szóval a kép:

[link]

-


2012. febr. 8. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon baba.Szép :D Ügyes vagy.
2012. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szép! Ügyesen be van rendezve, nincsenek zsúfoltan a halaid! Ügyes vagy! :)
2012. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az anubias barteriket honnan szetted?
2012. febr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hal sok bele szerintem... már így is.. pláne majd razborákkal.. de különben nagyon szép!!
2012. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Maga a berendezés nagyon tetszik, az a hagyományos növényes, amiben én is utazom. Jók ezek az akváriumok.

Amin én változtatnék: több világítás, külső szűrő mindenképp. És még így sem tartanék ennyi halat, 10 neon bőven elég lenne, vagy a galaxykat már nem tenném be. De még így is külső szűrővel számolom a dolgokat. A wernerik és a gertrudaek is érzékenyek.

2012. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
* Mármint nem összesen 10 neon, hanem a 20 helyett a többiek mellé. Tehát szerintem 20-30 hal bőven elég ide.
2012. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy ezek szerint nem vagyok olyan béna, egyébként 22 éves lány vagyok :) És tök jó, hogy vannak rajtam kívül is csajok, akik komolyabban benne vannak az akvarisztikában, és nem csak egy bettát vagy aranyhalat tartanak gömbaksiban...gondolok itt pl. Hable-ra. :)


A neonokkal kapcsolatban úgy döntöttem, túl fogok adni rajtuk és csak nano halakat tartok majd a garnélákkal. Van is rá vevőm, csak kérdés mikor ér rá elvinni őket. :) Így szerintem nem lesznek majd sokan.


Matheus97-nek: az anubiasok páromtól jöttek leginkább, neki sügerei voltak, de eladta most az akváriumait mert költözni fog és nem akart vele kínlódni, ideje se volt, sokszor én etettem már csak a halait...nagyon ramaty állapotban voltak, sügérek azért ezeket is szétrágták meg ilyenek, nálam meg úgy hajt meg nő mint a gomba. Ha jól számolom, akkor 8 tövem van, abból 1 nana, és mindegyik tövön 5-6 levél van minimum. És folyamatosan jönnek újak, úgy örülök, hogy itt jól érzik magukat. :)

2012. febr. 8. 20:20
 8/11 anonim ***** válasza:
A berendezés nagyon profi.
2012. febr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Frontosa ***** válasza:

Nagyon szép, szerintem jó az elrendezés is.

Ha majd lesz ,,kedved" =) akkor egy külső szűrő jót fog tenni+még 1-2 cső.

Üdv,

2012. febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem is nagyon tetszik, gratulálok!
2012. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!