Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma vettem egy bettalanyt, es...

Ma vettem egy bettalanyt, es egesz delutan a bettahim terrorizalja ot, megmerevedik elotte aztan meg mar ugy csipedi hogy az uszonya darabja a szajaba marad. Normalis ez? Megszokjak majd egymas?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni???elore is KOSZI!
2009. jún. 3. 21:13
 1/10 A kérdező kommentje:
az aksi 60 lieteres....
2009. jún. 3. 21:17
 2/10 anonim válasza:
Mi annak idején külön tartottuk őket éppen e miatt. Azt hiszem a hím nagyon agresszív. De végül a nőstényt is külön kellett rakni a többi haltól, mert a guppiknak leharapta az uszonyát. Tiszta horror volt!
2009. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
eloszor is koszi a gyors valaszt.!!ez komoly????en ugy tudtam hogy csak a himekkel agreszziv ,a nostenyekkel nem....nincs esely hogy megszokjak egymast??
2009. jún. 3. 21:24
 4/10 anonim válasza:
Az esélyeket nem tudom, nem teszteltük tovább a rendszert mert gyanús volt h kinyírják egymást... És elég szívszaggató látvány voltak a farokúszó nélkül evickélő guppik :((( De ez tényleg csak saját tapasztalat, lehet a mi bettáink voltak extra agresszívak. Utána nem vettünk több ilyen halat.
2009. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
meg is ertem,ilyen negativ tapasztalatok utan...hat remelm hogy az enyemek majd megszeretik egymast...uj hal vasralasakor mindig a hajamat tepem mert van egy guramim ami csunya uszonszagatasos terort csinal elso nap,de aztan mar masodik nap minden ok....most o a nyugodt es a bettam az agressziv...pedig ha latnad milyen csodaszep szines nostenyt sikerult elcsipnem,gyonyoru...
2009. jún. 3. 21:32
 6/10 anonim válasza:
Szorítok h még reggel is meglegyenek a színes úszói :)) Na ez csak vicc, remélem minden OK lesz!
2009. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bettalánnyal én is jól megszívtam.A hím egyedül volt,ezért akatam egy nőstényt,a csávó mondta h hevesen udvarol,vegyek 2-t mert akkor az agressziója a hímnek is kettéoszlik.Ehelyett mikor öszekerültek az egyik nőstény(am gyönyörüek nekem is,gyöngyházfényű lilák:)) elkezdte harapdálni a hímemet,elszaggatta az úszóját és jol megtépte,a hím nem is csinált semmit csak menekült,és ugy ráharapott a nőstény h vonszolta maga után a szegény a kis dögöt mint valami utánfutót.Kiraktam a hímet h ne bántsák,erre a másik nőstényt piszkálta.Ugyhogy a csaj ment a külön aksiba a többi hal meg békésen megvan az aksimba,ja meg a garnélám is:).Szoval kiszámithatatlan népség a betta,és halááig fogja tépni a hím a nőstényt,jobb lenne külön.Rem meg tudod oldali a dolgot.Üdv:Lucky
2009. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hat koszonom a tanacsot,tanacsokat....remenykedek benne hoyg meg megjavulhat a szituacio,holnapig meg varok,remelem jol teszem...amugy meg van egy 5 l korakvariumom amit kinzasnak tarok es ellenzem ,nem is hasznaltam soha semmire..nem tudom..betta levegozteto nelkul egy nyamvadt 5 literes akvariumban tartani ahol megvakul,megbolondul nem tudom..szerintetek??de lehet hogy az lenne a legjobb hogyha nem javulna a helyzet visszavinnem ot..nem ertem mert ilyenek az eladok..mar masodszorra jartam porul,eloszor ramsoztak egy tetraodont,en meg meg nem ismertem csak teccet,aztan derult ki amikor othon olvastam rola,hogy brutal agressziv,husevo,min 200 liter..no comment..de KOSZI MINDENKINEK!
2009. jún. 3. 23:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egy hímhez 3-4 nőstényt kéne venni.
2009. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszonom megegyser mindenkinek!sajnos vissyakellett vinnem mivel majdnem halalra buzeralta...jo tanacs a tobbieknek amit eddig nem tudtam,vagz egyszerre kell venni betta part es akkor minden ok vagy mar semmikor,mert nagy az esely hogy nem fogjak egymast megszokni...
2009. jún. 6. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!