Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nagymalac terrorizálja a...

A nagymalac terrorizálja a kicsit? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2 nőstény tengerimalackám van. a nagyobbikat 2 hónapja vettük, szépen fejlődik, aktív, jó étvágya van, szelíd.

a kicsit most szombaton vettük, hogy legyen társa a nagynak.

amikor összeengedtük őket, akkor a kicsi meg volt szeppenve, a nagy szagolgatta, úgy tűnt, jóban lesznek.


de azt vettem észre, hogy a kicsi fél a nagyobbtól, a nagyobb pedig gyakran el akarja venni pont azt a kaját, amit a kicsi eszik épp.


a kisebbik malac kb fele akkora mint a nagyobb. ha egyforma méretűek lesznek, akkor majd normalizálódik a helyzet? mit rontottam el? hogyan javíthatnék a dolgon?

köszi a segítséget.


2011. máj. 9. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

idő kell mig összeszoknak,nyugi


az pedig hogy elviszi a kicsi elől a kaját...nekem 4 malacom van és hiába van rengeteg kajájuk,mindig ugyanaz a darab kell mind a 4-nek és "megharcolnak" érte


arra figyelj,hogy jusson elég kaja a kisebbnek is

2011. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

remélem. aggódok a kicsi miatt, olyan kis visszahúzódó. remélem idővel összebarátkoznak. most külön tettem őket, hogy a baba egy kicsit nyugalomban lehessen, zaklatás nélkül :D

ha egy 3. malacot is hoznék nekik, sztetek arra hogyan reagálnának? hatalmas a ketrec, szóval lenne helyük.

2011. máj. 9. 14:15
 3/7 anonim ***** válasza:

mekkora malacok egyébként? (dekára vagy korra)


szerintem várj még a 3.malackával,előbb barátkozzanak össze ők


ne szedd külön őket,had szokják egymást


nézegesd őket,ha a nagy rámászna a kicsire,és bántani próbálná,akkor spriccold le vizzel (nekem fiúknál bevált)

2011. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a nagy kb 3 hónapos, a kicsi 6 hetes. nagyon picurka :D


kicsit szétszedtem őket, olyankor a nagy mindig sír, mintha hiányolná. de mikor együtt vannak, rá sem hederít. konkrétan nem bántja, nem harapdálja, csak genyózik vele, pláne kajálásnál, vagy mikor benn vannak a házban. lehet, hogy a kicsi is fél tőle.

lányoknál is van dominanciaharc? a fiúknál tudom, h van, olvastam róla, az előző malackám fiú volt, őt egyedül tartottam.

2011. máj. 9. 16:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell külön tenni őket, nálunk is épp ez voot a helyzet, az én malackáim között fél év a különbség.


A kisebb mindig jobban ragaszkodott a nagyhoz (pl megy utána, ha ki vannak engedve).

Ez egy természetes reakció a nagyobb részéről, így mutatja meg, hogy "ki az úr a háznál".

Ezt a meccset le kell játszaniuk. Ha emelgetik a fejüket egymással szemben, az is annak a jele, hogy az erősebb (idősebb) tudatja: még mindig ő a rangsorban az első. Ha néha odakap (evésnél) az nem baj, mert ha már jóllakott, úgyis odaengedi a kisebbez, ő meg megy aludni.

Még az is normális, ha néha odacsíp, de ha a kisebb sikító hangot ad ki, akkor azért nem árt közbeavatkozni. De nem kell aggódni, ez az egész életüket végigkíséri: folyton összemérik az erejüket.


Nálunk megtörténz, hogy az egyik malackám egy kicsit megbetegedett, és már azonnal fordult a hierarchia. Megérezte a kisebb, hogy most ő az erősebb. Ez a rangsor tehát változhat.

2011. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, és még annyit elfelejtettem, hogy mindezek ellenére nagyon szeretik egymást, és a kisebb is elfogadja általában ezt a rangsort, mást úgysem tehet.

Sokat rumbáznak egymásnak :)

2011. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem 2 fiú malacom van, a fiatalabb 1 hónaposként, a másik 2 hónaposként került egyszerre hozzám. A pici mindig bújt a másikhoz, amikor a másik még nagyon félős volt (őt jobban megrázta az új környezet), az meg rá sem hederített. Amikor feloldódott megkezdődtek a harcok, de csak kergetőznek, morognak, felemelik a fejüket és csúnyán néznek egymásra, de nem bántják egymást. Az idősebb pár napig állandóan kizavarta a másikat a házikóból, kivette a szájából a gyümölcsöt, de nem kellett sok és összebarátkoztak. Szerintem nem kell szétválasztani őket, amíg nem bántják egymást konkrétan, mert így hamarabb megszokják a másikat. Én is aggódtam, hogy nem fognak kijönni, főleg mert a fiúk alapból problémásabbak ilyen téren, de megoldódott a helyzet magától:)
2011. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!