Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy most készülő akvárium...

Egy most készülő akvárium tetőbe milyen távolságra rakjam a fénycsöveket?

Figyelt kérdés

Ma vettem 2db 39W Daylight T5csövet és az lenne a kérdésem,hogy milyen távolságra tegyem a csöveket,ha az akvárium szélessége 27cm. Ha elosztom 3 fele,akkor 9 és 18 cm-nél rögzíthetem,vagy inkább a hátfal felé eltolva egy kicsit?


A sokak által drágának mondott (és szerintem is) előtétek helyet én megpróbálom a kompakt fénycsövek elektronikájára rákötni a csövet és akkor az lesz az előtétje.

Már egy cső elkészült ezzel a megoldással ( [link] , [link]

Ha elkészül,rakok fel képeket.


2012. febr. 15. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Tök jó. És működik?


Szerintem legyen egyenletesen elosztva.

2012. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Klassz, csak nehéz lesz 39 wattos kompaktot találnod. Mondjuk nem lehetetlen.

Hogy hogy helyezed el őket, csak rajtad múlik, gondold át, hogy milyen növényeket szeretnél az előtérbe, rajtuk múlik. Meg ne felejtsd el, hogy be kell nyúlkálni az akváriumba, hagyj magadnak elegendő helyet!

2012. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Működik amúgy hable, csak olyan elektronikát kell találni, amilyen a fénycső, vagy néhány wattal nagyobbat. Sok tescos meg baumaxos ledobót átkutattam már :) Elég nagy szemétség, hogy kb. 5000 Ft-okért árulják az előtéteket, mikor egy 1000 Ft-os izzóban is hasonló van. Nem teljesen ugyan az, de a célnak ugyan úgy megfelel.
2012. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Holnap lesz egy hónapja,hogy össze lett rakva és azóta simán világit.


A képen látszik,hogy nem a E27 foglalattal lett bekötve,hanem az elektronikáról egyből a villás dugóra. A mostani elektronikákat meg sorba kell kötni,mert nincs 39W kompakt fénycsövem,amit szétszedhetnék,így 16W és 22W-os és 18W és 20W-os izzó elektronikáját kell sorba kötni. Érdekes lesz.


Én is úgy gondoltam amúgy, hogy elosztom a távolságot. Köszi.

2012. febr. 15. 22:13
 5/7 A kérdező kommentje:

Az akváriumba való benyúlással nem lesz gond,mert nyitható tető lesz rajta kb.,mint itt: [link]

A tetőn lesz két kivetőpánt,ami majd tartja a tetőt nyitott állapotban.

2012. febr. 15. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Ügyes :)
2012. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy is működik ha 3 kisebb kompakt izzó elektronikáját sorba kötöd? Ezt nem gondoltam volna. De ha tényleg megy, akkor ez egy jó ötlet.
2012. febr. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!