Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi számít beltenyészetnek?...

Karikacsapás kérdése:

Mi számít beltenyészetnek? Kis guppik születtek mi leyen velük?

Figyelt kérdés

Ha a született kis guppijaimat nem szerint elválasztom és más himmel és nőstényel szaporítom őket (esetleg saját szüleik azok) akkor az már beltenyészet?


vagy ugyan úgy válasszam szét őket és vegyek hozzájuk még friss állományt?


vagyajándékozza el(nem szivesen!!!)



2012. febr. 19. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:

A halaknál az első beltenyésztett generáció nem szokott gondot okozni,de nyilván célszerűbb frissiteni az állományt.

Egyébként ha fáj a szived értük és nem akarod elajándékozni,akkor nagyon nehéz helyzetben leszel mert baromi gyorsan szaporodnak:))

2012. febr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Az igaz, hogy az első pár beltenyésztett generáció nem okoz gondot, na de azt senki se tudja, hány beltenyésztéses keresztezés történt már korábban ebben a vérvonalban. Tippre elég sok, mert ezeket a halakat általában így szaporítják. Érdemes frissíteni a génállományt, mert egyértelmű jelet csak akkor kapsz a problémáról, ha már nagyon leromlott, pl. tucatjával születnek a ferde gerincű kicsik.
2012. febr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon egyszerűen megoldom. Nem teszem külön őket. Baromi rossz hogy gyorsan szaporodnak. Első szülést végigizgultam, érdekes volt oké. De ha minden szülésből megmaradna huszon valamennyi hal mint az elsőből, akkor már nagyon unnám.
2012. febr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Második igazad van teljesen,ezért is írtam,hogy inkább frissitse az állományt.

Nálam egyszer (előtte nem szaporodtak még) sziámi ikrek születtek,a hasuknál voltak összenőve,szerintetek ennek is köze lehetett a beltenyészethez? Vagy még az jutott eszembe,hogy akkoriban festettem ki alakást,esetleg amiatt?

Bocsi ,hogy offolok

2012. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Nem tudom, a beltenyésztés mi mindenért lehet még felelős, de annyi biztosan szerepel a tankönyvekben, hogy az immunrendszer hatékonyságát elég durván lerontja. Az immunrendszer kórokozókat felismerő képessége egy adott géncsoport változatosságán alapul, és ezt a változatosságot csökkenti a beltenyészet. Ezen kívül a genetikai problémák jó része csak homozigóta formában jelenik meg, a heterozigóták tünetmentesek maradnak. Az allélok egyre nagyobb arányban válnak homozigótává minden egyes újabb rokonkeresztezéssel, így a vérvonalba bekerült hibás allélok is jóval nagyobb bajt okoznak.
2012. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
frissítsd néha új párral a genetikai állományt, akkor azért jobbak az esélyek, vagy ajándékozd / cseréld el pl az akvarista.hu-n
2012. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat segítettek :)
2012. okt. 18. 05:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!