Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így életképes? (Murr,...

Ez így életképes? (Murr, hable, és a többi hozzáértő ember véleményére vagyok főleg kíváncsi, de jöhetnek a kezdő akvaristák válaszai is! )

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy betelepítek néhány garnélát a meglévő akváriumomba. Most van benne 5 tetra, 4páncélosharcsa, 1anci, 1botia, és 3 neon(a többi már sajnos elpusztult). Red cherryre gondoltam. Az aljzat olyan sima, amit 20 évvel ezelőtt is lehetett kapni. Nem bazaltzúzalék, és nem is festett műanyag darabkák. Olyan tarka árnyalatú, de a fehérhez hajlik. Nem tudom, hogy ez megfelel-e a az "előírásoknak" : [link]


A probléma szerintem az, hogy akvarisztikai föld nincs az akváriumban! Így kénytelen vagyok easy carbot adagolni naponta 1,5 ml-t. Úgy tudom, hogy a garnélák nem szeretik ezt. A növények így sem nagyon növekednek. Ajánlanál valami rendes növénytápot az akváriumba, ami nem káros a garnélákra nézve? A világítás 30W(15Wsera növényes+15Wnoname daylight). A szűrő szerintem jó: Eheim pickup 2010. Szerintem a foszfátszint magas az akváriumba, mert nem növekednek a növények, de az algák viszont 1nap alatt megtelepednek egy friss hajtáson.

A fény 6-21óráig üzemel.



Ezekről szeretnék véleményt kérni:


[link]


[link]


[link]


[link]


?



köszönöm! Nagy segítség lenne, ha válaszolnátok!


2012. febr. 19. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A tetra egy csoport, nem egy fajta. Pontosan kéne tudni, hogy milyen, mert nem biztos, hogy tartható mellettük garnéla.

Valószínűleg kvarchomokod van. Sötétebb ugyan jobb lenne, de amúgy semmi baj nincs vele. Az easy carbo nem növénytáp, hanem egy oldott szén vegyület, co2 helyett. (illetve amikor még nincs szükség nagy nyomású co2 rendszerre)

Az easy life profito a növénytáp, és elég jó is. Szerintem nem túl nagy igényű növényekhez az elég, esetleg a serás, aljzatba dugós gyökértáppal kiegészíthető.

A világításnak tök fölösleges 12 óránál tovább mennie, mert csak az algásítást segíted elő.

(és a 3 neon sincs túl jó helyzetben. Vagy ki kéne őket egészíteni, vagy elajándékozni. Ez attól is függ, hány literes az akvárium.)

2012. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
A Botiák garnélát esznek. Még a kisebb fajok is veszélyt jelentenek, mivel a garnélák pont beleesnek a természetes táplélékállataik körébe és azonos élettérben is mozognak.
2012. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek a garnélák nagyon picik és még egy kisebb méretű leopard botia is lazán meg tudja enni őket, sőt a tetra is.
2012. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mos segít e neked valamit amit írok.


Régen használtam Sera florenát, és a lilaoepsis fű megmaradt vele sima kavicsban. Azon kívül jávai mohák, anubias nana növények voltak még vasfára kötözve damillal és bacopa monnieri volt még kavicsba ásva. Ezek közepes fényen jól bírták a strapát.


Most meg ilyen talajt használok:

[link]


Ebben van Hemianthus micrantemoides, Marsilea hirsuta,

Bacopa monnieri, Hydrocotyle leucocephala, és Hydrocotyle SP Japan., Cabomba hínár..stb.


Ezekhez Easy life ProFito folyékony tápot öntök minden vízcsere után egy keveset. CO2-t nem használok és carbot sem. Viszont most már lágy vizet használok (ozmo vizet, egy kevés csapvízzel keverve). Szóval nem sima kemény csapvizem van és szerintem ez jobban tetszik a növényeknek.


De érdekes, hogy úgy látom a 26 Wattos 6500K-s kompakt izzók alatt jobban nőnek a növényeim, mint a neonok alatt, mert 200 lityós akváriumomban középen vannak neonok és a két szélén izzók. Kétoldalt szebbek a növények.


Az sem mindegy milyen növények vannak, pl amik lassan növekednek (anubiasok, criptofélék), ha aztokat erősen világítod, akkor bealgásodnak. De ami gyorsan növekszik, pl vizihortenzia, ludvigia repeans, azt lehet világítani jobban, sőt az a legjobb, ha a lassú növésű növények mellett van legalább ugyanannyi gyors növésű is, mert úgy lehet elérni, hogy ne algásodjon egyáltalán, vagy csak kicsit.

2012. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a fekete tetrák terrorban tartották a garnélákat, el is adtam őket. Kisebb pontylazacokkal, nano halakkal jól elvannak, azóta mintha kicserélték volna őket. :) Inkább tedd rendbe a mostani állományt (darabszámokra gondolok).
2012. febr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem ugyan tetrák mellet van pár garnéla bent, eléldegélnek együtt, de a botia tényleg necces.

Amúgy easy carbot én is adagolok, kevesebbet mint az előírt mennyiség és minden garni él

2012. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!