Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő fotósként viszonylag jó...

Kezdő fotósként viszonylag jó géppel - Nikon D5000 -, hol találhat magának az ember alkalmi munkát rendezvényfotósként?

Figyelt kérdés

Fesztiválokon lenne a legjobb fotózni, pl a Hegyalján, de - még mielőtt bárki írná -, már jelentkeztem nyilván, viszont ahogy ez lenni szokott, nem nagyon akarnak válaszolni. és nem, nem egyszer.! :)

előre is köszi a segítséget!


2011. jún. 6. 22:07
1 2
 1/15 tetro ***** válasza:
hát szerintem ez nem így megy, hogy jelentkezel aztán hívnak. fotózz sokat, csinálj weboldalt, aztán próbáld azt promotálni, és előbb-utóbb lesznek munkáid ha tehetséges vagy.
2011. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is reklámozd magad. Egy pár ismerősömnek facebookon is van oladala, ahova a képeit tölti fel. Ismerősöknek, barátoknak az esküvőjén, rendezvényein (pl. osztálytalálkozó) is vállalj be fényképezést. Az emberek mostanság minőségi munkát várnak megfizethető árakkal (próbálj erre törekedni). Nézegesd, hogy más, profi fotósok mit, mennyiért vállalnak el, kezdetben azt javasolnám, hogy ezek az árak alatt próbáld hirdetni magad. Vagy keress fix munkát...


Itt például két ajánlat is van (nem tudom, hogy még él-e): [link]


Esetleg ez (ha még él a dolog):

[link]

2011. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én pont fotóst keresek magam mellé.Kezdő újságíró vagyok.Fizetés az nincs. (Mielőtt kérdeznéd, a válasz nem,én se kapok,de nem is a pénzért csinálom, nekem ez hobbi...van teljesen más jellegű,relatíve fix melóm,abból élek... a fixet úgy kell érteni,hogy szerződésem van,és annál a másik cégnél fizetést kapok 6 órás melóért)
2011. jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gépem,meg semmim.Csak gépem,meg jó tollam(értsd: azt mondják,jól írok)
2011. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásom félreérthető volt.Számítógépem van,nettel,meg jó paraméterekkel,fényképezőgépem az nincs,csak régi,ezeréves,ósdi...és nem,nem is áll szándékomba venni-drága "mulatság" ez,és nincs is miből...
2011. jún. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ühhm. hát, köszönöm! :)

nem, nyilván nem kérnék sokat!!! :) nem is gondoltam rá! :)


jó hát én még nem igazán tudnék fix munkát vállalni igazából..

tanulok.

úgyhogy csak hobbi szinten nem egészen engedhetem meg, hogy annyira komoly szinten foglalkozzak vele :s :(

2011. jún. 6. 23:01
 7/15 anonim ***** válasza:

De értesz is hozzá, vagy csak vettél egy gépet és kitaláltad, hogy mostantól fotós vagy?


Merthogy nem a géptől leszel fotós, hanem hogy érted a technikai részleteket, plusz van arányérzéked, művészi látásmódod, és tudsz képet komponálni.

2011. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

háttőőő nem, azért nem képzelem magam profinak, és tudom, hogy van még mit tanulnom.

de van kitől szóval már csak idő kéne hozzá.

úgyhogy.. fejlődőben vagyok :D de ez nem azt jelenti, hogy sz*rból kell majd várat.

állítólag van bennem tehetség.. :$

most itt inkább az a lényeg, h egy rendezvényen v vmi hasonló helyen nem biztos h van kedvük meg energiájuk meg józanságuk képeket csinálni, vagy ha mégis, esetleg nem eleget. én meg aztán biztos h rengeteget kattintgatnék. szóval.. nem kell se a a géppel törődni - mmint hogy legyen, meg h nekik kelljen vigyázni rá esetleg -, meg a képek feltöltésével sem..

lehet h naiv vagyok. de azért csak van vki aki esetleg megteheti, és megbízna vele.. :$ :)

főleg később, mikor már fejlődtem :D

2011. jún. 6. 23:51
 9/15 anonim ***** válasza:

Amíg tanulsz és ilyen állásokat keresgélsz nyugodtan tölthetnél fel képeket stock fotós weblapokra. Én hobbi szinten fotózok, szóval csak pár képem van fent, de aki komolyan gondolja az normális összegeket is kereshet, nem csak ilyen pár dollárt mint én.


pl. [link]

2011. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszönöm, ez tetszik :D

vagyis hát amennyit értek belőle.. :$

megkérhetlek, hogy magyarázd el nekem röviden és tömören, hogy hogyan is működik ez? :)

előre is nagyon köszönöm! :)

2011. jún. 7. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!