Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vörös fényspektrumú fénycső...

A vörös fényspektrumú fénycső algásít?

Figyelt kérdés
Növénymentes, csak kövekkel berendezett akváriumhoz való díszvilágításként szeretném használni. A Sera Daylight egy hónap után megadta magát. Ebből az a tanulság, nem biztos, hogy van értelme a márkás csöveknek, minvel növényeim nincsenek. A lámpához kapott fénycső egy Tropical Red (fogalmam sincs milyen Kelvinszámú lehet) fénycső. Használhatom ezt díszvilágításként? A halak színe szép alatta, ám arra szeretnék kilyukadni, hogy mennyire algásít ez a cső. Többé vagy kevésbé egy daylight csőnél? Cseréljem inkább kékes (7-8 ezer Kelvines) Skywhite csőre? Hogy áll ez a zöld algák gyűjtésével? Nem sokat tudok róla. Köszönöm!

2012. febr. 21. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs növényed, akkor gyakorlatilag minden algásítani fog. A növények (és ugyan így az algák) főleg a vörös és kék spektrumú fényt használják fel, mivel az algának jelen esetben nincs konkurenciája, habzsolni fogja a fényt és a tápanyagot.

Egészséges, élő növények nélkül nem tartható fenn akvárium, kivéve mondjuk egy hatalmas sügéres biotópot, megfelelő külső szűréssel. De még ott is szokott lenni némi hólyagos vízikehely, anubias.


De a konkrét kérdésre: a daylight kevésbé fog algásítani. A serás csőre lennie kell garanciának, legalább fél évnek. De vehetsz sima, 3 sávos daylight csövet is, 1-2 ezer Ft körüli áron, szintén garival.

2012. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nyúlós lónyál ***** válasza:

Vagyis akkor a vöröses és kékes fényt egyaránt elfelejthetem, ugye?


Egyébként ha tennék a szűrőbe szat gyantát, segítene valamit?

2012. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Én voltam a kérdés kiírója...
2012. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy sima daylight fénycső több fényt ad le, szebben fog alatta látszani minden. Viszont ez is sugároz vörös és kék spektrumban is, csak nem olyan szélsőséges mértékben.

Tehát a legjobb, ha az ilyen csőből teszel minimális világítást, mert még látod alatta a dolgokat, de kevés felhasználható fényt ad. A vöröses alatt kevésbé látsz, de többet használnak fel az algák. Remélem így érthető amit írok.


Lehet szattal próbálkozni, megfelelő külső szűrővel és vízcserékkel.

2012. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nyúlós lónyál ***** válasza:

Értem. 25W világításom van 140 liter felett. A jelenlegi cső nem Plant Color, valami Hailea Tropical Red. Viszont minek rakják bele, ha kifejezetten növényes akváriumhoz való? Egyébként a Sera Daylight fényét kicsivel erősnek találtam, nem tudom létezik-e olyan jó minőségű daylight cső, ami kevesebb lument ad le.


Az akváriumot egy TetraTec EX700 szűri, magában. Nem tudom van-e értelme a műgyantának, és ha igen, mennyit segít. Még soha nem használtam, de ajánlották.

2012. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem használtam még gyantát. Elvileg megköti a nitrátot, nitritet, ammóniát. Egy ilyen akváriumban ennek nagy haszna van. Hogy valójában mennyit segít, azt meg tudod mérni tesztekkel. Ha találsz jó áron, próbáld ki.
2012. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!