Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van kettő királyteknősöm. Mi...

Piros Talicska kérdése:

Van kettő királyteknősöm. Mi lehet a bajuk?

Figyelt kérdés

Az ez egyik sípoló hangod adott ki este, lehet hogy megfázott? De igazából nem is volt annyira szellőztetve( mindig figyelünk hogy nehogy legyen vmi) Mit csináljak vele? egyből vigyem orvoshoz?

A másik meg állandóan a köveken, kint a vízből van, meg sokat pihen. mi lehet az ő baja, ha egyáltalán van neki, vagy ez betudható a télnek? Mind a kettő rendesen eszik, száritott halat kapnak mert csak azt lehet itt a környéken venni. Kb 23-25 fokos vízben vannak. Előre is köszi a segítséget.



2012. febr. 22. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:

A királyteknősökhöz nem értek, ezért a megfázásról nem tudok nyilatkozni.

De az biztos, hogy ha csak szárított halat kapnak, hamarosan el fognak pusztulni. Nincs meg benne az a tápanyag, nyomelem és vitamin, ami kell nekik. Fagyasztott halat kellene nekik venned, belsőségekkel, szálkákkal, mindennel együtt. És szükségük van férgekre, csigákra és némi növényi kiegészítésre is.

Valami sima boltban, horgászboltban nézz szét, olyan nincs, hogy nem lehet ilyesmit kapni.


A megfázásra remélem kapsz választ mástól.

2012. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez a szárított hal, gondolom tudod milyen, de azért leírom,hátha mégsem, olyan mint ha fagyasztott lenne csak nem fagyasztva hanem szárítva xD de ez kifejezetten teknősöknek való, egész hal. Benne van minden, már szeptember óta megvannak a tekik csak most lettek valahogy betegek. De persze igazad van, bár nem hinném hogy meghalnának tőle. Halon kívül még marhaszívkockákat kapnak, ezt is ilyen állateledeles boltban szoktam venni.

De utána nézek a fagyasztott hallnak mindenképpen, az állateledeles boltban nem lehet kapni már egy csomószor kérdeztem, de talán horgászboltban lehet.

Köszi

2012. febr. 22. 17:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudom milyen a szárított hal. Az a gond, hogy a szárítás során elveszíti azokat a fontos elemeket, amikről írtam. Egyszerűen lebomlanak. Ezért van szükség a fagyasztott kajákra, azokban megmarad minden.

A marhaszívet is jó lenne hentesnél nyersen venni.

Horgászboltban szoktak árulni élő kárászt csalihalnak. Csúnya meló, de le lehet ütni és lefagyasztani őket. Feldarabolva, belsőségekkel együtt adhatóak a tekinek. Sajnos ilyen ez a természet.

Akvarista.hu-n adhatsz fel hirdetést, hogy vízicsigákat vennél a környékeden. Fillérekért osztogatják őket.

Gilisztát te is áshatsz majd. Tehát vannak lehetőségek.

De hidd el, hogy a vitaminhiány öl. Ha nem is azonnal, de például a betegségekre is fogékonyabbak lesznek a teknősök.

Venni kellene valami vitamint és halat, ha elfogadják, akkor azzal etetni őket. Ha nem, akkor állatorvos és injekció. Ez mondjuk nem olyan olcsó, de ha felelősséget vállaltál, akkor illik rááldozni a pénzt.

2012. febr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem! Köszi, akkor ezentúl rendes kajával etetem őket :) a marhaszívet is nyersen kell nekik adni ugye?

az elején írtad hogy nem értesz a királyteknősökhöz, egy ilyen teki mennyivel másabb mint pl. egy sárgafülü ?

A vízicsiga az milyen?

2012. febr. 22. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a víz hőmérséklet a döntő, hanem a levegőé is ami fölötte van és ez általában jóval hűvösebb, ezért főleg télen le kell fedni majdnem teljesen a terráriumot. Könnyen megfázhatnak és tüdőgyulladásuk lehet. Ha nappal van is világítás fölöttük, de éjszaka jelentősen visszaesik a hőmérséklet. Ha egyfolytában sípol légzés közben, vagy tüsszög, akkor ajánlott állatorvoshoz vinni. Egyébként tartsd melegen a vizüket és a levegőt fölöttük.
2012. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem tudom hogy egyfolytában sípol-e...csak ilyen rövideket sípolt ,de tüsszögni még nem hallottam. ha lefedem az akváriumot akkor nembaj ha bepárásodik?
2012. febr. 22. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet kifogás az, h a környéketeken nincs más. Egyszer elmész vásárolni vmi nagyobb helyre,Auchanba mondjuk, bevásárolsz fagyasztott kagylóból és halból és aztán azzal több hónapig elvannak, ha eleget veszel :)

Megfázásra kamillafürdőt szokták javasolni.

Olvasd el a teknosinfo.hu - t.

2012. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva:

Nem látok sok különbséget a tartásukban, nagyon hasonlóak az ékszerteknősökhöz. Nekem egy 20 éves vörösfülű hölgyem van.


A csigák általában ilyen kommersz akváriumban szaporodó csigák, barnacsigának szokták hirdetni őket ingyen. Amúgy a pontos fajok: hegyes hólyagcsiga, postakürt csiga, tányércsiga. Héjastul elropogtatják őket a tekik, kis méretű csigák ezek.

2012. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gagamama ***** válasza:
A napfényt keresik nálam is így van és begyulladt a szeme és elmentem az állatkereskedésbe és aszt mondták hogy kell neki napfény és azért van fent a kövön mert aszt hiszi hogy ott közelebb kerül a naphoz és várja azt vegyél neki egy UV égőt én is aszt csináltam és majd napozni fog. Én 5500Ft-ért vettem csak az égőt és egy asztali lámpába becsavartam.Télen a leggyengébbek és sok vitaminra van szükségűk.Meg vegyél nekik szívmixit mert attól csak erősödnek.
2012. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!