Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg le kéne cserélnem?

Tényleg le kéne cserélnem?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy a biolabdákat le kéne cserélnem a szűrőben, mert csak nagy mennyiségben van értelme (pl. tavi szűrőknél). Gyárilag van egy csomó labdácska a szűrőben, meg legalul valami kerámia és főleg szivacsok. Tényleg nem olyan jó biológiai szűrésre?

2012. febr. 22. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hát te látod, hogy algásodsz e nagyon, vagy sem.
2012. febr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van alga, az üvegen csak itt-ott, de a köveken már több.
2012. febr. 23. 00:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam is van siporax mellett is. Hát tökmindegy, én nem tudom melyik a jobb. Sűrűbb vízcsere az a biztos :)
2012. febr. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A biolabdák általában egyáltalán nem porózusak. Tehát nem jó biológiai szűrők.
2012. febr. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
A biolabda neve megtévesztő, mert ez egy mechanikai szűrőanyag. A sima kerámiagyűrű feladatát látja el, megtöri a vízáramlást. A siporax például egyben letudja ezt a feladatot is, csak kell hozzá egy előszűrő szivacs, hogy ne koszolódjon el. Én valami hasznosabbal tölteném ki a térfogatot, de ha elégedett vagy a mostani szűréseddel, akkor maradhat is. Az üvegen minden akváriumban termelődik alga, ha néhány havonta kell csak pucolni, az teljesen normális a legjobb szűrés mellett is.
2012. febr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Vagyis akkor a bioballra nincs szükségem, ha van gyári kerámiám az első kosárban, ami megtöri a vízáramot, ugye? Ha valóban ennyire elmarad biológiai szűrésben, akkor cserélni szeretném.
2012. febr. 23. 11:02
 7/8 Platypus ***** válasza:
Vagy a kerámiát vagy a bioballt érdemes akkor cserélni. Ha már van valami jobb biológiai szűrőanyagod az egyik rekeszben, akkor valami olcsóbb, gyengébb biológiai anyag is jó az egyik mechanikai helyére, pl. lávakő. Ha még nincs egy komolyabb szűrőanyagod sem, akkor arra kéne beruházni.
2012. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos, őszinén szólva sokan mondták, hogy ez a szűrőtartály nem épp elegendő az akváriumom szűréséhez, ezért szeretném a legtöbbet kihozni belőle.
2012. febr. 23. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!