Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemesebb egy külső szűrőt...

Trendkivuli kérdése:

Érdemesebb egy külső szűrőt venni egy 170L-es akváriumba? Miért?

Figyelt kérdés
Most egy EHEIM belső szűrő van benne de hiába megy hamar zavaros lesz a víz. Külső szűrő jobban tisztítja mint a belső? Milyen előnyei vannak ill. hátrányai a belső szűrővel szemben. Amit kinéztem az egy "Atman AT-3335 im 16.990Ftért, de láttam egy új típusú belső szűrőt is "Eheim aquaball 180 belső szűrő" Melyiket ajánlanátok? Valamint napi szinten hány órát kell menni-e egy külső szűrőnek? Előre is köszönöm a válaszotokat! ÜDv
2012. febr. 23. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

A kettő között az a különbség, hogy belső szűrőből nincs olyan nagy, ami meg tudna szűrni 170 l vizet.

Nincsenek csodák, a szűrőnek a térfogata számít.

Ezért az a különbség, hogy külsővel megfelelő szűrést tudsz biztosítani, belsővel meg nem.

És ez minden belsőre igaz, mint mondtam a térfogat számít, tökmindegy milyen hiper szuper tervezés, 4 dl szűrőtérfogat labdába sem rúghat 4 liter mellett.


Egyébként ha megtartod a belső szűrőt is, még akkor is inkább a 3336 kellene.

2012. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

És természetesen minden szűrőnek (külső, belső) napi 24 órában kell menni, állandó üzeműre vannak tervezve.

Ha pár óra kimarad, olyan, mint ha nem is lenne semmi, ez a szűrés lényege!

2012. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen. Vagy barkácsolsz egy powerheados külső szűrőt. Mer én azt is csináltam még az atman at-3335 mellé, 200 literhez. Szal nekem így végülis 2 külső szűrőm van, de mindjárt jobb lett :)
2012. febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
A külső szűrő egyetlen hátránya, hogy sokkal többe kerül. A készülékhez még külön kell venni szűrőanyagokat, amik szintén elég nagy kiadást jelentenek. Egy nagyobb teljesítményű külső szűrő képes hatékony mechanikai szűrésre is, biológiaiban pedig verhetetlen. Ritkábban kell foglalkozni vele és megbízhatóbban működik. Minden szűrőnek folyamatosan üzemelnie kell, ez nem úgy működik mint a porszívózás, hogy egyszer felgyűlik a kosz és akkor neki kell esni. A biológiai szűrést csak és kizárólag az állandó áramlás tartja életben.
2012. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát ez az "Atman AT-3335" megfelelő lenne, valamint ehhez akkor még kell venni dolgokat az kb mennyibe kerülne még?
2012. febr. 23. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:
igen nagyon ajánlott a külső szűrő, de ha a belső is marad akkor is egy 3337 kellene, ha meg nem marad akkor a 3338.
2012. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

AT-3335 elég kicsi, tulajdonképpen az egy 100 litereshez még elmegy, de 170 -hez már gyenge.

Én azért is csináltam a 200-asba mellé mégegy valami hasonlót, mert az akvárium egyik felén van ez, a másik felén meg az, és úgy megoszlik 100 - 100 literre nagyjából.

2012. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem egy ekkora akváriumhoz kell az 1000 l/h-s külső. Ha a belső nem marad, akkor legalább egy 1200-as. Persze ez a halak fajtájától, számától és még sok más mindentől is függ, de semmiképp ne vegyél kisebbet ezrestől!
2012. febr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Atman 3335-öt keveslem. Én 35!!! Litert szűrük meg vele. Szerintem válassz nagyobbat, vagy készíts egy Mattenfilter.

2012. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!