Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van ilyen fénycső?

Van ilyen fénycső?

Figyelt kérdés
Enyhét kék színű (740 mm-es, T8-as 25W-os) fénycsövet keresek. Ne túl kéket (tehád édesvízhez és nem tengervízhet valót), de ne is teljesen fehéret. Gondolom ez olyan 8-9 ezer K körül mozog. Van ilyen cső? Nem kell túl drága, sügérekhez lesz a világítás. Nincs növényesítve, az eredeti élőhelyet próbáltam meg utánozni.

2012. febr. 23. 19:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem Sylvania Aquastar, az ilyen lilás, mint ez:

http://www.youtube.com/watch?v=z3pmBnR0UlU&feature=related

2012. febr. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Valóban, a kép alatt az van írva, hogy egy 9 ezer és egy 15 ezer K-es cső van az akvárium felett. Akkor nekem egy kb. 12 ezer K-es csövet kell keresnem, ha egy csőből szeretném megoldani, vagy önmagában másképp fog " "viselkedni"? Halas csőre lenne szükségem, nem növényesre. A 10 ezer K feletti csövek nem fogják túlságosan gyűjteni az algákat?


A következőket találtam ilyen méretben, amik nem növényes csövek:

Hailea Marine Blue, Sylvania Aquastar, JBL Solar Natur és Sera Blue Sky. Ezek közül melyik állna a legközelebb mondjuk egy enyhén kékes xenon izzóhoz? Ahhoz hasonló árnyalat felelne meg nekem a leginkább, hogy ne csupán a kék színeket emelje ki.


Köszönöm!

2012. febr. 24. 11:22
 13/18 anonim ***** válasza:

Sylvania Aquastar (lilás fehér) + Sera Blue Sky (kék)

E kettő keveréke jó lenne, de ha csak 1 csövet akarsz, úgy nem tudom.


A másik kettőnek még nem láttam a színét élőben sajnos.

2012. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Egy csöves világításom van és az akvárium sem túl mély (hosszúságra gondolok a fal felé), szóval egyből kell megoldanom. A Haileáról azt találtam, hogy 14 ezer K, az nagyon sok. Ha a Sera sok, akkor a 12 ezer is sok (ha jól tudom annyi. A lilás-fehér már jobban hangzik, mivel felig fehér. 10 K-t ír. A JBL 9 ezret ad meg, nem tudom mennyivel lehet kékebb az Osram 880-nál. Sajnos ez ki van zárva (ezt szerettem volna, mert 8 ezres), de nincs 25W-osban. A JBL-ről sajnos még videót sem találok. Félek, hogy túl kék lesz... Nem tudom mennyit tesz ezer Kelvin.
2012. febr. 24. 12:32
 15/18 anonim ***** válasza:

És mit szólnál egy hidegfehér fénycsőhöz ilyenekkel kiegészítve:

[link]

Van több méretben, belerősítesz 1-et 2-őt a tetőbe és kész. Olcsóbb, mint ilyen spéci csöveket keresgélni.

2012. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem tetős, csak búra (lámpa), de akvarisztikai célú.
2012. febr. 24. 16:16
 17/18 anonim ***** válasza:
Akkor vedd az aquastart. De a boltban kérd meg, hogy mutassák meg milyen színű, hogy el tudd dönteni egyáltalán hogy neked az tetszik e.
2012. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, hogy az lesz a vége.
2012. febr. 24. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!