Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen az optimális szűrőtelje...

Milyen az optimális szűrőteljesítmény az akvárium méretéhez képest? 1:3 vagy 1:4?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Értem, hogy mit írsz, de van egy táblázat minden egyes szűrő dobozán, hány liter vízhez használandó stb.


Az enyém 3W teljesítmény, 150 litert forgat át egy óra alatt és 54 literes az akváriumom. Az 1:3-hoz közelebbhez áll, de ebben a literes teljesítményes táblázatban jobb megítélni.

2010. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A biológiai terheléstől függ.


Minnél több halat tartasz azonos vízmennyiségben annál erősebb szűrőt kell használni.


Ám egy ponton túl már nem tud biológiailag szűrni a szűrő, ha túl sok vizet áramoltatsz át rajta (belső szűrők esetén ez 1000L/ó körül van).

2010. okt. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Óránként 3x a klasszikus elv, de ahogy telítődik a szivacs úgy csökken a teljesítmény. Tehát nem véletlen, hogy a kisebb szivacsú (hamarabb eltömítődő) szűrők 4x forgatnak óránként.
2010. okt. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

375l-es akvárium,és ehhez lenne egy belsőszűrő ami 1400l-t forgat óránként.Az optimális lenne.?

Első válaszoló nincs rajta a dobozán semmilyen táblázat.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2010. okt. 9. 09:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kb 30-35,molly xipho 10 neonhal lenne benne.
2010. okt. 9. 09:07
 6/7 anonim ***** válasza:
375L-hez már ideálisabb lenne egy 6-7 liter szűrőtérfogatú külső szűrő. A belső tök mindegy mennyi forgat, nincs benne elég szűrőanyag a hatásos működéshez.
2010. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ahol én kerestem tisztítót ott az eladó márkához és teljesítményhez csinált magának egy táblázatot s annak alapján mondta meg, h jó-e

2010. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!