Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért van a plattim a levegőzte...

Mért van a plattim a levegőztető fölött? (és még pár kérdés)

Figyelt kérdés

Tudom hogy éjszakára nem lehet kikapcsolni a levegőztetőt de én egyszerűen nem birok tőle aludni...:s Szval 22-kor kikapcsolom és reggel 7kor mikor kelek vissza, tudom hogy nem kéne de na... Amúgy még ezen a héten veszek egy aquael fan1-et a mostani helyett. Most olvastam HABLE-nál hogy hogy lehet lehalkítani de nem igazán értem:D Szóval ha lenne olyan kedves elmagyarázni pontosan , hogy hogy kell mert eléggé kezdő vagyok...Na de a kérdés nem hiszem hogy azért van a levegőztető felett, de már pár napja úgy van, mikor de csak akkor ha fel van kapcsolva a villany amúgy úszkál rendesen, látszólag semmi baja sincs + infó szerintem terhes... mert már egy ideje jó nagy hasa van most akarok berendezni egy 35l-es szülő akváriumot pár óra múlva neki...Tippek hogy csináljam? Meg honnan tudom meg hogy tényleg terhes-e mikor kéne kiszednem?

Köszönöm


2012. febr. 29. 16:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Néztem azt a csövet amit mondtál, de ha azt eldugaszolom akkor teljesen halk a szűrő, viszont nem "bugyborékosztat" csak megy... ilyennek kéne lenni? Ez nem okoz kárt benne?
2012. febr. 29. 18:32
 12/18 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy azért fekszik egyedül ez a hal, mert ez a leggyengébb. Pont a vemhesség miatt. De a helyzet tovább fog romlani, ha nem találsz megoldást.


Megrendelt szűrőnél élhetsz az elállás jogával, ha mégsem akarod megvenni, nem fizettetik ki veled.

A fan-2 a minimum neked, az eladó, aki a 300 l/ó-t javasolta, egy hülye... Már bocsánat.

Mondjuk az megoldás lehet, ha mind a két szűrőt járatod, megfelelően leszabályozva.

2012. febr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem okoz kárt, csak arra figyelj, hogy a kiáramló víz, tényleg alaposan fodrozza a vízfelszínt.
2012. febr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Na megelőztek, de pont ezt írták le, tehát lehet benne valami... :)


Pont ezt magyarázzuk, hogy nem kell bugyborékoztatnia (levegőt beporlasztani), csak a vizet forgatnia, méghozzá úgy, hogy kicsit a vízfelszín is mozogjon.

2012. febr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha amit eldugaszolsz, azt az átlátszó vékony csövet leszeded, akkor is halk lesz. Vagy ha a végét a víz alá benyomod, ugyanaz. Mind1. Lényeg, hogy a szűrés menjen benne állandóan, levegő nem kell. Azaz ha nem pipálnak a halak, akkor nem kell.
2012. febr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm...
2012. febr. 29. 21:03
 17/18 YourDestiny ***** válasza:
Szia! Én nem olvastam el az előző hozzászólásokat, de ha kikapcsolod a szűrőt, abban a szivacsban nincs kialakult baktériumflóra, és nem is lesz, mivel ehhez állandó áramlásra van szükség. Nincs, amik lebontják a vizedben lévő mérgező gázokat (ugye a halaid esznek, ürítenek, ilyenek), így a vized a halaid számára élhetetlen.
2012. febr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Na ezt már igy megértettem, köszönöm szépen:D

Ui: Tegnap este nem is kapcsoltam ki...

2012. márc. 1. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!