Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó belsőszűrő? ( kérdés...

Jó belsőszűrő? ( kérdés bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy olyan problémám, hogy az akváriumomba van egy shark 3 as szűrő amit szerintem már nem is gyártanak viszont semmit nem ér szerintem ami pont a beszívó része elé kerül azt beszívja de ami kicsit távolabb esik, ezt ne úgy képzeljétek el hogy pl. az akvárium közepére gondolok hanem kb 2-3 cm es távolság azt nem szivja már be. 760l/h szűrő de ugy érzem hogy a 130l aksimba semmit nem ér. egyenlőre nincs pénzem külső szűrőre, egy msáik belsőt pedig mindenképp akartam venni. Ötletek?
2012. febr. 25. 18:54
 1/4 YourDestiny ***** válasza:
Szia. Teljesen mindegy milyen belső szűrőt veszel, egy ekkora akváriumban legfeljebb arra jó, hogy legyen körforgás. A helyedben nem dobnám ki a pénzt egy újabb belső szűrőre, inkább várnék, amíg meg nem gyűlik egy megfelelő vödrös szűrőre. 15 ezer körül már találsz olyat, ami elviszi, ha jó helyen keresgélsz.
2012. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fan 2-es - 3-as, belső szűrő.
2012. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De áramlást se csinál? Mert ha erősen nyomja a vizet, akkor annak a víznek be is kell menni valahol.

És ha nagy felületen szív (mint az eheim aquaball) akkor becsapós tud lenni a szívás ereje. A lényeg, hogy az áramlás meglegyen, akkor előbb utóbb minden víz bekerül a szűrőbe. (érdemes lenne gyakorlatban lemérni a vízforgatást, olyan 300-350 liternek meg kéne lenni óránként)


Amúgy ez nem úgy működik, hogy úgy szűr, hogy beszívja a vizet. Az egész áramlás fontos, és azt a munkát a kifolyó rész végzi el. Az áramló víz eljut a szemben lévő üveghez, ott (más út nem lévén) lebukik, majd alul visszafordul, és az aljzaton visszaáramlik a szűrőhöz. A beszívás erőssége sok mindentől függ.


Ettől persze még lehet gyenge. Lehet a szivacs is régi, és nincs tartása, az is nagyon lefojtja.

Sokkal nagyobb szűrőt nem nagyon találsz, esetleg kiegészítésnek kéne mellé még egy. Valami olcsóbb.

2012. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te jó ég. Nem porszívót raktál az akváriumba, hanem szűrőt.

A fő hogy menjen éjjel nappal. a Shark szűrőlényege hogy a vizet a vízfelszín fölé fújja. Így még levegőztető sem kell. viszont hátránya ( ami szerintem nem hátrány ) hogy kevesebb az áramlás. Ne izgulj az 1-2 centire lévő piszok is be fog kerülni a szűrőbe. csak legfeljebb megy még egy kört az akváriumban. Évekig használtam én is. Tök jó.

2012. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!