Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdőnek milyen akváriumot,...

Kezdőnek milyen akváriumot, berendezést, lakót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék akváriummal foglalkozni, de nem tudom, hogyan fogjak bele? Mekkora akváriumot? Milyen berendezéssel (talaj, szűrő, stb.)? És ha ez megvan milyen halakat (igazából én garnélákra gondoltam, annak már utána olvastam, de ők milyen halakkal tarthatók)?

Előre is köszönök minden választ!


2012. márc. 1. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, mielőtt megvennél bármit, érdemes elolvasni az akvarista.hu-n lévő ingyenes ebookokat, illetve a Horn-Zsilinszky -Akvarisztika című könyvet. Ebből megtudhatod az alapokat - itt senki nem fogja olyan jó leírni, túl hosszú lenne :)

Mindenképpen egy 50 liternél nagyobb akváriumot válassz, az annál kisebbek nem kezdőknek valók. Van jó pár szett, amiben az akváriumhoz illő tető, világítás, szűrő és fűtő van. Bár elég gyakran a világítás és a szűrő kisebb teljesítményű, de ha nem rakod tele hallal (remélhetőleg), akkor elég.


A fenti olvasnivalókban majd megtalálod részletesen, hogy miért: 2 hétig járatni kell a feltöltött akváriumban a szűrőt, hogy beálljon a biológiai egyensúly.Kialakulnak és elszaporodnak a megfelelő baktériumok, amik a vízben lévő méreganyagokat fogják lebontani, amik a halakra egyébként veszélyesek lennének. Hogy ezt elősegítsd, vehetsz bacikultúrát (pár száz ft) pl. JBL filter start.


Talajnak ajánlanék pl. bazaltzúzalékot, mert nagyon jó felületet ad a fent említett baciknak, így növelve a szűrésed hatékonyságát. Ezt sokszor át kell mosni, mielőtt az akváriumba kerül.

Növényeket is vehetsz, a világításodtól függően. Mivel kezdő vagy az anubias fajokat tudom ajánlani, illetve a jávai mohát, nekik nem kell tápozás (bár meghálálják, ha van) és alacsony fényen is elvannak.


2 hét után úgy tudod tesztelni a vizet, hogy tuti biztos beállt-e, hogy raksz egy kis halkaját a vízbe és utána figyeled az ammónia szintet. Ha az 0 és 0,25 között marad, akkor jöhetnek a halak. Előtte csinálhatsz egy részleges vízcserét is, hogy felfrissítsd.


Sok kistestű rajhal van, amik megférnek garnélákkal. A nagyobb, ragadozó halak inkább kajának néznék őket. Nézz körül a diszhal.info-n, ott nagyon sok adat van mindenféle halról. Kezdőként guppit, mollyt, dániókat ajánlanék. Persze nem együtt, egyik fajtából egy csapatot.


Etetni halfajtól függőnek naponta annyit kell, amennyit 1 perc alatt megesznek, és heti egy koplalónap is ajánlott. A menü lehet VAGY fagyasztott eleség (vízibolha, szúnyoglárva stb.), ha kapsz, akkor élő. VAGY forrázott zöldségek, répa, saláta levél, cukkini, uborka stb. Ez attól függ, milyen halat akarsz. De a garnélák imádják a zöldségeket. Szárított és lemezes táppal inkább ne etess, szinte semmi tápértéke nincs.


Ha megvannak a halak, akkor hetente kell csinálnod részleges vízcserét. 20-30% vizet a sima gumicsővel leszívsz. Ezt a szívó áramlatot arra is használhatod, hogy a talajról leszívd a mulmot (halkaki, maradék kaja, stb szerves anyagok). A vizet minimum 1 napig állott csapvízzel töltsd vissza.

2012. márc. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első sokmindent jól leírt, csak én más halakat ajánlanék. Molly bőven 100 liter fölött tartható. és az ilyen nagy halak mellett talán sepregető garnikkal lehet próbálkozni, de az ilyen kicsiket, mint a red cherry megeszik.

Kis garnélákhoz inkább nano halak valók, azok mellett nem stresszelnek.

2012. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Neocardinia, vagy Cardinia fajokból ami tetszik:

[link]


És ilyen halakat lehet melléjük tenni:

[link]

Boraras Urophthalmoides, Danio erythromicron, Amanda lazac, Aplocheilichthys Normani.


Neonhal is jó egy ideig, de szertinem megeszi a frissen kelt garnélákat, amikor megnő. Az Endler Guppi is jó, csak az elveszi a garnéláktól a kaját: http://www.youtube.com/watch?v=D70pHy8hGyA&list=UUgr5ty0Rli3..

2012. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!