Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megéri venni használt akvárium...

Megéri venni használt akváriumot, berendezést a neten?

Figyelt kérdés
Láttam több helyen a neten pl. 100L es aksit 10 ezerért, meg 120 litereset 20 ért... Nem adnak hozzá semmit de 10-20 ezer. Nem tudom Én még sose vettem ilyen oldalakon, hogy expressz meg ezeken semmit. Volt már valaki aki vett a neten valamit használtan? Volt vele valami gond? Vagy ugyan olyan mintha boltból vennék, csak használt, és olcsóbb? Van ismerősőm, aki azt mondja ne vegyek semmi olyat, amit neten árúsítanak, mert őt át verték, vagymi elküldte a pénzt és nem olyat, azt kapta amit kért. De én elmennék és megnézném miről lenne szó, ilyet lehet csinálni? Ez végűlis nem a netről veszem, hanem embertől, aki felrakta oda, nem? Szóval, megkéhetem, hogy mutassa meg miről lenne szó, ugye?
2009. szept. 10. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
szia szerintem ez két kérdés. EGyrészt a netes vásárlás kockázatairól kérdezel, másrészt a használ akvárimról. A másodikhoz: Ha vigyáztak rá, az akvárium tartós, az a szilikonos ragasztó elég időálló, az üveg is, ha nem repedt be. Szerintem ard meg a hirdetőnek ,hogy elmennél megnéznéd és akkor ott, ha etszik, akkor fizess ott.
2009. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is elnemmék,és csak is készpénzel fizetnék!Megnézném az aksit,de még mindig marad kockázat,hisz nem tudom mennyire lehet elvárni valakitől,hogy ha veszel mondjuk egy 200literes aksit,h töltsd már fel légszives vízzel hogy nm ereszt e sehol...Ez a kockázat megvan az új,bolti aksiknál is,de jelentősen kisebb.Én növényt már szeretzem netről,azzal nem lehet ilyen gond,de azzal nincs negatív tapasztalat...:).Meg lehet próbálni,de pl,néztem a neten egy aksit,ott volt egy 120literes,8000 ért.mondom,na de jó,megnéztem,jó állapotu volt,a leg utolsó képen láttm hogy a sarka ugy ki volt törve hogy ihaj.Egy konkrét kráter volt az aksi oldalán:).Szoval,nagyon kell figyelni.De amugy egy negatívum,az nem jelenti azt hogy a többi száz ilyen vásárlás is gondterhes lesz.Ja meg DVD-t is vettem netről,minden rendben volt velük.(de újakat,de a haverod is újat vett sztem,mert a használtcikkeket eladó ember általában nem keveri el,azt a kevés holmit,de egy komplett raktárban előfordul...)[Persze ez csak az én álláspontom]Üdv Lucky
2009. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem ennyiért lehet venni új 100-200 literes akváriumot. 800-4000 forintért nem éri meg kockáztatni.

Mondom mindezt annak ellenére, hogy vettem régebben használt akváriumot, de természetesen megnéztem, hogy mit veszek és nagyon alkalmi vétel volt.

Ha cégtől rendelt és nem azt kapta, akkor reklamálni kell. Mindenki tévedhet, de míg egy magánszemély átverhet, addig egy cég ezt nem engedheti meg.

Tehát létező vállalkozástól nyugodtan rendelhetsz, ha teheted nézz el hozzájuk és utána rendelj.

Magánszemélynek én nem utalnék előre.

Megbízhatónak látszó helyen foglaltam már külföldi szállást, fizettem előre és egyedül a címem ékezetes karaktereivel volt gond.

Egyik barátom viszont külföldről nem pontosan azt kapta, amit rendelt...

G.

2009. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Hello!

Mi nem rég vettünk egy 115 literes akváriumot 8500 Ft-ért. Nem használt, nagyon jó. Megrendeled és megcsinálják. 2 héten belül szállítják, a szállítás ingyenes. Nekünk kb 1 hét alatt itt volt. Ha érdekel, írj egy privát mailt és megadom a srácok elérhetőségét. Annyi van benne, ami nekünk is először kicsit "zavaró volt", hogy előleget kell elutalni nekik, de végül kiderült, hogy nincs semmi buktató. Tranzittal jött a srác és csomó akvárium volt még a kocsiban. :-)

2009. szept. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én antikváriumból vettem könyvet a neten és naygon jó minőség volt szal nem vernek át a neten. Legalábbis nem mindenhol. Ha megoldható akkor tényleg az a legtisztább ah elmész, megnézed és ott fizetsz ha megfelel. Nem tudom miért idegenkednek annyira sokan a netes vásárlástól. És amikor az apróhirdetésekből néztünk ki annak idején valamit magunknak az újságból. Az sem volt kevésbé zsákbamacska mint ez.

Amúgy nekem az árral lenne bajom amit írtál. Javítsatok ki ha tévedek, de én úgy tudom hogy térfogat alapján van az ára a akváriumnak, megvan hogy literje mennyi. Én 40 literest vettem újonnan 2500Ft-ér, állatkereskedésben. Namármost ha tényleg liter alapján megy akkor egy 120 literesnek arányosan úgy 7500 körül kéne lennie.

Mindenesetre én megnézném egy állatkereskedésben is mielőtt használt után nézek.

2009. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 20.000-ért berendezettet találtam neked:

[link]

2009. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

120l-est

előző voltam

2009. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!