Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Sügerem szája kicsit fel...

A Sügerem szája kicsit fel van dagadva, pirosas-véres is. Mitől lehet? Mit csináljak vele. Megpróbálom lefotózni.

Figyelt kérdés

szép nagy sárga halacska, már régebb óta van a többiekkel, de nem értjük mitől lehet. nem akarom hogy meghalljon.

megpróbálom a fotót megcsinálni és feltenni. köszi!


2012. márc. 1. 13:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ja, és még más fajok is vannak? Hát ez így nagyon nem működik 200 literben...remélem legalább külső szűrőd van. És gáz, hogy már eddig is láttad, hogy kinyírják egymást, és te elnézed és még csodálkozol is rajta, hogy mi történik. Tényleg jobb, ha nem tartasz sügereket, ha nem is tudod, hogy viselkednek és egyáltalán mit mivel lehet összerakni, és mennyit, meg mekkora helyre. Ez így talán 400 litertől működne, normális egyedszámok és csapatok mellett.
2012. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

sokkal többen voltak, egyenlő arányban hímek és nőstények, kicsikék voltak, elfértek. most is elférnek, tudjuk hogy kevés a nőstény de tuti hogyha eladnám a hímeket és hoznánk bele nőstényeket akkor azokat is kiszelektálnák.

miért kell fújjogni?? eddig 1-2 évig semmi baj nem volt. kb 3 hónapja vettünk bele 1 nőstényt-1 hímet (ezt a sárgát) és élő növényeket. na a másikat kinyírták , ő maradt eddig. a többiek már lassan 2 éve élnek együtt és semmi bajuk egymással. csak ezzel a 2-vel volt....

2012. márc. 2. 11:07
 13/21 A kérdező kommentje:

EGY MÁSIK AKVÁRIUMBAN VANNAK VEGYES EGYEDEK NEM EBBEN...OLVASS RENDESEN!!


az egy külön aksi, ebben a 200 literben csak sügerek vannak meg 2 algaevő, amit tudtommal lehet összerakni!!!!!!!!

2012. márc. 2. 11:08
 14/21 anonim ***** válasza:

Azért "fújjogok", mert pontosan tudom hogy viselkednek a sügerek, mivel én is tartok Mbuna sügereket, csak én több, mint 300 literben. És felháborít, hogy emberek nem olvasnak utána, és ész nélkül vásárolnak mindent. Aranyhal meg cápaharcsa egy helyen?? Hány literes egyáltalán az az akvárium? Aranyhal: minimum 4-5 db, minimum 200 literben, max. 22 fokos vízben. Cápamárna: minimum 3-4 db 300-400 literben, kb. 25 fokos vízben. Hogy jön össze a kettő?


[link]

htt://diszhal.info


Olvass...

2012. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Te is olvass, én mit írtam. És nem kell ordibálni, hanem ne kínozd a halaidat, és akkor majd itt se kapsz leoltást.
2012. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én a más fajokat más sügérekre értettem, mert láttam van ott más is, nem csak yellow.
2012. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

a másik hal is 200 literes. csak elfér benne 5-6 hal, nehogy azt mondd hogy nem....


nem kínozzuk őket, amikor vettük vagyis vette a férjem akkor egy jó kezdő csapat volt benne összeválogatvan, ezek maradtak. mindenki azt mondta hogy mehet egybe ezek a halak. mi csak hittünk nekik, de nincs is ezzel semmi baj, csak a sárga nem tartozik a kezdő csapatba és kikezdték ennyi.....

amik eddig meghalltak, lehet betegek voltak vagy én nem tudom.

nem kiabálok....csak ne írdd hogy más egyedek is vannak mellettük amikor írtam hogy MÁSIK akváriumban vannan azok.

mindegy. itt az volt a baj, hogy a sárga nagy elfoglalta a sziklát, vagyis csak szerette volna és akié hamarabb volt a terület nem engedte...ennyi.

2012. márc. 2. 11:19
 18/21 A kérdező kommentje:
a másik halak is 200 literes akváriumban van...
2012. márc. 2. 11:20
 19/21 anonim ***** válasza:

Te olvass én mit írtam. A sügeres akváriumodról beszélek, hogy több féle sügér faj is van benne, láttam a képen. Vannak ott auratus-ok meg valami mpanga vagy mbamba féleség is.


Meg a másik 200 literesbe se jók azok a halak, ilyen nincs, hogy egy aranyhal meg egy cápamárna, meg egy harcsa...csapatokat kell tartani, és az igényeiket is nézni kell, az aranyhal nem rakható össze a cápamárnával! De olvasd már el a diszhal.info-n az igényeiket, és akkor rájössz! És te is látod, hogy ez így nem jó, mert döglenek a halaid meg kinyírják egymást! És köztudott, hogy az eladóra meg nem szabad hallgatni, mert vagy sötét az egészhez, vagy ha valamit is konyít hozzá, akkor is neki az az érdeke, hogy minél többet menj, vagyis nem érdekli ha döglenek a halaid, sőt...neki ez csak érdeke!

2012. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Jó vita lezárva, ez van. majd olvasok. minden jót. szia!!
2012. márc. 2. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!