Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan hogy az akvárium...

Létezik olyan hogy az akvárium szűrőt 3-4naponta tisztítani kell?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze. Ha túl van telepítve az akvárium, túl van etetve, nincs normálisan porszívózva az aljzat és alulméretezett a szűrő.

3-4 hónap a normális, nem a 3-4 nap.

2012. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem.40-es az akváriumom és elvileg 50es-ig lehet használni a szűrőt.De viszont ez szűrő-levegőztető és ha kimosom a szivacsot akkor normálisan jön a levegő és 3-4nap múlva pedig olyan akadozva jön a levegő ha megint kimosom megint jól jön.
2012. márc. 1. 16:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj ha nem jön a levegő, de az annál inkább baj, ha gyenge a szűrő vízforgatása. Egy 40 literes akváriumba olyan 320 vagy 400 liter/órás körüli szűrő való.
2012. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 1. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
én 2 hetetente szoktam a saját akváriumi vízben belenyomkodni, mikor látom levegő nem jön olyan intenzitással, ilyenkor gondolom már veszít teljesítményéből, ezért takarítom,bár víz ugyan olyan tiszta volt... de szeretem mikor okszigén dús a vizük
2012. márc. 2. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez 3-4 havonta túlzás azért, max akkor ha van külső szürő is..


de pl. 112 literesbe 700 liter /h nekem olyan, és azért mégis 2 hét után illő, mert levegő nem jön olyan intezitással már..

2012. márc. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
víz tömeg ami benne van az olyan 100 liter körül van.. ajzat foglal helyet
2012. márc. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igaz, nekem van külső szűrő is, ráadásul mind a kettő túl van méretezve. Viszont én tényleg nem nyúlok hónapokig a belsőhöz, a külső meg több, mint egy fél éve üzemel érintetlenül. Úgy kell megvásárolni a szűrőket, hogy az letömődéssel járó teljesítménycsökkenés kezelhető és pozitív hatású legyen.
2012. márc. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!