Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez hogy van? Elmagyaráznátok?

Ez hogy van? Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

Ha megveszek egy külső szűrőt, akkor ahhoz adnak megfelelő csöveket, bemenő, és kimenő ágat, csatlakozókat, tappancsokat, és töltetet?


a választ köszönöm!


2012. márc. 4. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezek mind alapfelszerelések, de a töltet nem mindig fordul elő. Általában a normálisabb szűrőkhöz jár alapból.
2012. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ehhez is? [link]
2012. márc. 4. 19:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem adtak hozzá, de nem itt vettem(és külön meg kellett vennem hozzá, igaz jóval olcsóbban). Meg kéne kérdezni e-mailban. Kb annyi idő, mint ezt a kérdést kiírni.
2012. márc. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem adnak, akkor az alsó tálcába tegyél siporax kerámiahengert, a felsőbe meg perlonvattát és azt a szivacsot, amit kapsz hozzá.
2012. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csöveket adnak. Szűrőtöltetet meg attól függ. Árulják így is, úgy is. Ha minőségi szűrőanyagokat akarsz bele, akkor vagy drágább, vagy üresen kell megvenni, és utólag felszerelni. Ha nincs semmi odaírva, hogy milyen töltettel árulják, fel kell őket hívni, és megkérdezni.

Itt [link]

Ennyiért adnak bele némi szűrőanyagot, bár a lávakővel nem mész túl sokra, szerintem annál a szivacs is jobb.

De ugyanitt árulják olcsóbban is, kevesebb töltettel.

2012. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Ha adnak is, a töltetet érdemesebb lecserélni valami minőségibbre. Ha ülepítő rendszerű, akkor a Siporax-ot nem tartom jó ötletnek az alsó kosárba, fölösleges pazarlás, inkább valami olcsóbb kerámiagyűrűt. Egy minőségi biológiai szűrőanyag akkor működik igazán jól, ha a lehető legszűrtebb vizet kapja. Egy 600 liter per órás szűrőnél a perlonvattát is mellőzném, különben az eredmény óránkénti 200 liter víz se lesz.
2012. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szeged Trópus egy elég normális üzlet. Sőtt. Az akváriumomat is ők csinálták, a tarisznyarákokat is tőlük vettem. a szűrőket is. Sőt most beszélt rá kézségesen az eladó úr egy EHEIM pickup 2012 szűrőre. Meg vagyok elégedve velük. Maximálisan. Az E-mail-re is szinte azonnal jött válasz mindig. És tengerimalac kellékekben is verhetetlenek. :)
2012. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor rakd alulra a szivacsot, az alsóba lávakövet vagy amit akarsz, a felsőbe meg siporaxot. Nekem mind1.
2012. márc. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként barátom teljesen más sorrendbe rakta bele a cuccokat mint én és mittudomén hogy mi volt a különbség. A nitrát szintet nem mértük. Csak azt tudom, hogy ő ritkán cserélt vizet, ezért jó algás volt az akváriuma :)
2012. márc. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!