Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmagyaráznátok, hogy mit...

Elmagyaráznátok, hogy mit csinál, mivel foglalkozik pontosan az etológus, és a kinológus, és hogy meg lehet-e belőle élni?

Figyelt kérdés
Az etológusról tudom, hogy állatokkal foglalkozik, de pontosan mit csinál, és lehet olyat, hogy mondjuk hogyha ezzel szeretnék foglalkozni akkor csak kutya témakörben? Ja és ebből meg lehet normálisan, kutyákkal gyerekekkel élni? A kinológusról semmit nem tudok. :) Ezt hol lehet tanulni?
2010. jan. 24. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Etológus- viselkedéskutató, elsősorban állatokéval, de persze lehet csak kutyákkal.

Kinológus- [link]

Ahhoz hogy kinológus lehess, el kell végezned 3 évet bármely egyetemen, de legjobb ha biológia szakon, mert akkor rögtön mehetsz a képzésre ami Gödöllőn van. Legalábbis én így tudom! Vagy egy olyan tábor, ami etológiával kapcsolatos kutyás tábor, Top Mancs kutyaiskola szervezi. Mehetsz kutya nélkül is. Ott beszélgethetsz etológukokkal, tanulókkal, és sokat megtudhatsz tőlük. Az ELTE szokott kisérleteket végezni amin részt lehet venni a kutyáddal, ott szintén többet megtudhatsz.

2010. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi

de ugye ebből meg tudok élni? vagy ezt csak mellékállásként érdemes használni?

2010. jan. 24. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Kinológia szak nincsen. Nézz utána a felvi.hu-n, én lázas keresésem ellenére sem találtam sem egyetemi, sem OKJ-s képzésben.

Etológia: Egyedül Budapesten, az ELTE-nek van Etológia tanszéke. Elvégzel egy Bsc képzést (alap diploma, 3 év), utána egy Msc képzést (mester diploma 2-3 év), majd etológus végzettséget Phd (doktori) képzésben (további 1-2 év) lehet szerezni.

Általában biológia szakot szoktak végezni, de bizonyos feltételekkel más szakokról is lehet jelentkezni (állattenyésztő, vadgazda, kémia, stb.).

Ez tutira így van, elég alaposan utána jártam (elmúlt 1 hónapban).

2010. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez mi is akkor? :)

[link]

2010. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Direkt megnéztem a felvi.hu-t, és a SZIE ÖSSZES honlapját, most az előbb mégegyszer leenőriztem. Egyáltalán nincs sehol kinológus képzés, a felvi.hu-n még a cikkekben sem volt rá találat. A kutya.hu-s cikkben lévő linken nincs semmi.
2010. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Huszár Arnold válasza:
SZIEén vot kinológus képzés; 15-en végeztünk :)
2013. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!