Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 150L-es akváriumom,...

Van egy 150L-es akváriumom, amit iwagumi stílusban szeretnék berendezni. Egy a bökkenő, hogy nem tudom, hol lehetne hozzá beszerezni a megfelelő köveket, és egyáltalán milyen fajtájú kövek ezek?

Figyelt kérdés
Az elnevezésüket tudom, csak azt nem, hogy milyen anyagból vannak, mert erről nem találtam sehol leírást. Vagy az érdekelne még, hogy milyen más fajta kövekből lehetne megoldani. Amúgy kb. 20db. neonhalat tervezek csak bele.

2012. márc. 5. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Bocs, nem értek a kövekhez, csak a Neonhalakhoz. Elég rossz választás egy ilyen akváriumba. Ékfoltos razbórát javasolnék helyette.
2012. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
82%
Neonhalakhoz nem árt a sűrű növényzet, szeretik. Mellesleg a 20 el fog veszni benne :)
2012. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom, csak a greenaquának van ezekből a kövekből komolyabb választéka. A nagyobb kertészeti áruházakban is szokott lenni egész szép mennyiség díszkövekből, de ezek fele eleve kiesik mert mészkő, a másik fele szép ugyan, de nem az az igazi iwagumi látványvilág.


Az anyagukról én sem tudok sokat, de általánosságban a vízre semleges kövek. A seriyu kicsit keményíti a vizet, de nem problémás mértékben.


[link]

[link]

2012. márc. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden javaslatra vevő vagyok, mint hal fajtákkal, mint kövekkel egyaránt! Azért írtam a neon-t mert teszik és az eddig látott iwagumi stílusú aksikban mindben volt, de akkor ezek szerint ott nem volt figyelembe véve, hogy az adott fajtának mi is a jó. :( Köszi a két linket, az utolsó érdekesnek bizonyult, itthon is körbe kellene járnom ezek szerint a "kődiszkontokat", elvileg ugye ami sav hatására nem pezseg annak jónak kell lennie! Az greenaquat ismerem, viszont nem találtam ott megfelelő követ, inkább laposak vannak. De várok még, talán tud még valaki valami okosságot mondani. :)
2012. márc. 5. 11:03
 5/7 Platypus ***** válasza:

Szerintem ha nem a klasszikus japán "Eleocharis tengerben távoli hegység" típusú iwagumit szeretnél, akkor a neonhal sem rossz választás. Ma már nem nézik ki azt sem, aki magasabb növényzetet is használ a kövek között.


[link]

[link]

[link]

2012. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen! Ez az amit szeretnék! Tudtam, hogy több "fajta" van, legközelebb konkrétabb leszek. :) De ilyesmire gondoltam, mint az első linken látható. Csak annyi, hogy az én akváriumom magas, 50cm és ehhez nagy "sziklák" kellenek, hogy ne vesszen el benne.
2012. márc. 5. 11:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok a fény a Neonhalnak. Ha vannak is magasabb növények, ilyen akváriumhoz nagy fényerő kell, a neonok meg ezt nagyon rosszul viselik. Állandóan stresszelnének, hallottam már pár esetről, amikor nem is sikerült megszokniuk a fényerőt.
2012. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!