Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet baj ebből (lent több)?

Lehet baj ebből (lent több)?

Figyelt kérdés
Sok olvasgatás-utánajárás után vettem két tűzgarnélát(1 pár).A 10 literes nevelőakváriumomba tettem őket,ahol kisguppikat és kisplattikat tartok.Két kérdésem lenne:Olvastam,hogy a garnélák mindenevők.Előfordulhat,hogy felfalnak pár kishalat?És a sera shrimp kajából hány szemet adjak nekik naponta?(már kifejlettek).
2012. márc. 5. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Mármint red cherry garnélát?

[link]

Mert hogy a tűzgarnéla tengeri faj:

[link]


Gondolom az elsőről van szó. Esze ágában nincs kishalat felfalni. 10 literben viszont nem tarthatóak, főleg halakkal nem. Az, hogy 2 darab van, szintén hatalmas hiba, gőzöm sincs, hol olvashattál utána, mert ez így nem lesz jó. Egy 30-40 literes akváriumban sok növénnyel már nyugodtan nevelhetnéd a kishalakat és tarthatnál garnélákat, de ebből így hamarosan katasztrófa lesz.

Szűrő van legalább?

2012. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt hívják tűzgarnélának, de ez tengeri és több ezer Ft:

[link]


Jó, tudom hogy Red cherryt vettél, mert az édesvizi és olcsó. [link]

És a Red cherry-k nem fogják megenni a kishalakat. Csak akkor eszik meg ha megdöglött.

2012. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:

A sera garnélás füzetben keresztelték át a red cherryt tűzgarnélára, gondolom onnan a név. Illetve a németeknél is fire red néven fut.


A törpegarnélák csapatos állatok, egy pár hülyére stresszeli magát. Legalább 7-8 egyed kell a csapathoz. Az akvarista.hu-n 1000 Ft-ért vehetsz egy tucatot.

2012. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jurij Orlov válasza:
Szerintem még egymást is :)
2012. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!