Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tartsak?

Milyen halakat tartsak?

Figyelt kérdés

Egy komplett,mindennel felszerelt 90 literes akváriumom van.Csak halak,és növényzet nincs benne.(de minden más igen.Levegőztető,szűrő,minden)


Mivel már van egy 300 literes malawi sügéres akváriumunk,így a 90 literes üresben áll.Milyen halakkal töltenétek meg,ha tiétek lenne az akvárium?


2012. márc. 6. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kis törperazbóra félékkel, jó sokkal

[link]

2012. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 YourDestiny ***** válasza:
Vörös neonhalakkal :)
2012. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én sűrűn növényes akváriumot csinálnék belőle 15 neonhallal.
2012. márc. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
90 literbe csak 15 neonhal???Ezen kívül más halak is mehetnek vagy csak a neon?? Nem igazán értek a neonhalakhoz,de amikor megyek haltápot venni,akkor mindig látok az üzletben.Nagyon sok van kis helyen és gyönyörű úgy..De 90 literben 15 hal nem nagyon tűnik ki.Milyen halakkal lehet még társítani??
2012. márc. 6. 22:45
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sok növényt sem akarok.Jobban mondva vízi dzsungelt nem akarok csinálni.Legyen növény ,annyi mennyi kell,de ne takarja be nekem az egészet.Az nekem nem tetszik.
2012. márc. 6. 22:46
 6/11 anonim ***** válasza:
ékfoltos razbórák, karcsú díszmárnák
2012. márc. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 YourDestiny ***** válasza:

Szia! A neonhal bizony kitűnik az oldalán végigfutó irizáló csíknak köszönhetően. A vörös neonhal méginkább feltűnő. 90 literbe a 15 neonhal reális, még belefér. Vörös neonhalból csak 10-12 halat írnak, de ha jók a tartási körülmények, nyugodtam mehet belőlük 15. Természetesen nem úgy értem, hogy vegyél mindkét fajból 15 halat!


[link]


[link]

2012. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Végül is, ha már van egy afrikai, lehetne csinálni belőle egy dél-amerikait, ha tetszik a neon. Változatosabb társításhoz viszont még 15-öt sem kéne tartani.

Mondjuk 10 db neon, 6 db v.milyen páncélos harcsa, 8 db baltahasú lazac egy klasszikus társítás lenne.

A neonokat kicserélheted bármilyen ilyesmi 4 cm körüli pontylazaccal.

A baltahasúakat, meg a páncélosokat helyettesítheted algaevőkkel is, pl 6-8 db törpe szívóharcsa, vagy egy pár anci(strus cirrhosus).


Ha van lehetőséged lágyvizet készíteni, apistogrammákat is tarthatnál benne, akár 2 családot is, (1 hím 2-3 nőstény) vagy egy pár ramirezit. Hozzájuk viszont kevesebb halat tudnál tenni. És kell egy külső szűrő.

2012. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a 15 neon mellé szerintem még beleférne egy hím és kettő nőstény törpe gurámi, mert a neonoknál a nagy mozgástér miatt lehet csak 15 nem azért mert leterhelik a vizet.
2012. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Van külső és belső szűrőm is.Voltaképpen a halakon,és növényeken kívül minden megvan.

Köszönöm a tippeket.Mielőtt még bármelyik hal mellett döntenék,át olvasom őket,hogy megfelelő halakat párosítsak egymással.(feltételezem hogy a neon halak mellé sem lehet bármilyen halat rakni)Egyébként a neon nagyon tetszik.

2012. márc. 7. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!