Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 100 literes és egy 10...

Van egy 100 literes és egy 10 literes akváriumom, melyikbe milyen halakat tartsak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

a 100 L-sbe rakahtsz 3-4 aranyhalat és mellé vmilyen kissebeket...

a 10-L-sbe pedig rakj sztem guppikat

2010. febr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor inkább a 100literesbe guppyt mollyt neonhalat razbórát, és kis halakat,a 10literes meg legyen karantén akvárium(betegség,és uj halak esetén),szülőszoba és amikor nem kell elteheted,az elevenszülők ha szülnek előveszed és a kicsiket abba nevelheted.Szia(amugy ha minden képp aarsz bele tenni valamit akkor red cherry garnélát inkább.
2010. febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is karantén akváriumnak és nevelőnek javasolnám a 10literest.
2010. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 90 literbe van

1db vitorlás (öreg kb 10-12centis),

1db díszcsík (ez is megvan pár éve, kb 12centis)

1db gömbhal (ez úgy fél éves),

4db black molly,

4db zebradánió, 3db algaevő.


Ha kaját adok nekik, a díszcsík mindig üti-veri a gömbhalat a vállával, de a gömbi akaratos és még így is nagyon sokat tud enni. Degeszre zabálja magát, nnagy lesz a hasa, de másnapra lefogy :)

Az algaevők azok az "anubias" növényen szoktak lógni,

a black mollyk meg az összes növényemet lezabálják ( azokra haragszom).

A zebradániók meg olyanok, ha belenyúlok a vízbe akkor odajönnek, és elkezdik csipkedni a kezemet.


Persze olyan halat tartasz, ami neked tetszik.

Nekem a zöld gömbhal a kedvencem.

2010. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10 literbe rakhatsz talán egy bettát, de nem javaslom.

A bettát szokták egyedül tartani mini akváriumba, de én is próbáltam, és a kis aksiba nem csinált semmit sem , elég unalmas volt, csak egész nap állt ott durcásan.

Aztán átraktam egy nagyobba, ami tele van növényekkel, és van benne 2db törpe tarisznya rák is. Ott pl jól elvan.


Úszkál a növények közt, bebújik a kő mellé, és néha bebújik a rák mellé is ,de akkor a rákocska jól belecsíp a seggébe, ezért arrébbúszik.


A betta a szűrőt utálja, mert lebegnek a nagy uszonyai össze-vissza és ha megy a szűrő, akkor nem tud rendesen úszni :)

2010. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A sziámi harcoshal tökéletesen megvan a 10 literes akváriumban. Tegyél az aljára nagyobb homokszemeket vagy vörös folyamikavicsot és tegyél bele néhány csomó jávai mohát vagy kevésbé igényes növényeket. A nagyobb akváriumba szerintem tegyél valamilyen csapathalat, vitorlásokat és elevenszülőket néhány harcsa vagy csíkféle társaságában. Én a következő összeállítást javaslom:


10 literes akvárium:

Sziámi harcoshal vagy Betta (1 db hím)

Vörös tisztogatógarnéla vagy Red cherry garnéla (2 db)

Csíkos almacsiga (5 db)


100 literes akvárium:

Mexikói kardfarkúhal vagy Xifó (5 db nőstény, 1 db hím)

Vitorláshal (1 db nőstény, 1 db hím)

Kék gurámi (2 db nőstény, 1 db hím)

Vörös neonhal (20 db)

Kékfoltos páncélosharcsa (3 db)

Pakisztáni díszcsík (2 db)

Algaevőharcsa (1 db)

2010. márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2010. márc. 13. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!