Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segitseg! A bettam nem eszik?

Segitseg! A bettam nem eszik?

Figyelt kérdés
Mit tegyek?a bettam nem eszik egy hete!mi a baja?egy 1 eves bettarol van szo!eddig naponta 2-szer is evett most meg nem eszik csak fekszik mozdulatlanul az akvariumban!mit tegyekk?miert nem eszik?
2012. márc. 8. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány literes az akvárium? Milyen eros a szurod? Mivel etetsz? Van világítás, futo, élo novény az akváriumban?
2012. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akvariumom mivel csak egy halat tartok olyan kerek!gombolyu!szaritottbolhaval etetem!van noveny(munoveny),kagylo,kovek!
2012. márc. 8. 19:19
 3/11 A kérdező kommentje:
szuro nincs es hetente ketszer cserelem a vizet!futo nem kell hisz szobahomersehleten nem fazik mer a szobamban altalanosan 20-22 fok van
2012. márc. 8. 19:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ez a kérdés nem kamu, akkor mindent rosszúl csinálsz.

Először is gömbakváriumban nem tartunk halat, mert megzakkannak benne. Szárított kajával nem etetünk, mert semmi tápértéke nincs. A betta szeret a növények közt úszkálni, bár ez a legkisebb gond. Szűrő kell, mert különben belefullad a saját ürülékébe. Fűtő is kell, 21-22 fok nem elég, neki legalább 26 kell különben megfázik és meghal.


De szerintem kamu a kérdés, mert nem hiszem, hogy egy betta 21 fokban életben maradna, szűrő nélkül 1 évig.

2012. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nem jó így tartani semmilyen halat, mégha a kisállatkereskedésekben ezt mondják, mert:

1. Tilos gombaksiban gerinces állatot tartani (a hal megbolondul benne)

2. Minimum 30 literes akváriumot kell venned

3. Szuro nagyon fontos, mert a hal belehal ammónia, nitrit mérgezésbe, és a vizet szurovel is legalább hetente 1x kéne cserélned

4. A halakat jó lenne élo illetve fagyasztott tápokkal etetni!

5. Ez a hal 26 foknál érzi jól magát

Itt sokat olvashatsz tartásáról: [link]


A baj tehát ezek, és a halad ammóni, nitrit mérgezést kapott!

2012. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vegyél neki nagyobb akváriumot, mindennel felszerelve, vagy ajándékozd el! Valahogy elélt benne eddig, de már nem tudom sokáig kibírja-e!
2012. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
kedves valaszolo!nem mindenkinek telik 100 literes akvariumra egyetlen egy halnak!masreszt meg rengeteg ember tart gomb alaku akvariumba halat egy halat!maskulomben nem arulnanak gomb alaku akvariumot!harmadszor meg ha azt hiszed h kamu akkor kau ezt te dontsd el!en valaszt varok nem kritikat
2012. márc. 8. 19:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy bettának nem kell 100 literes! Eléglenne neki 30 liter is!

Tudom nagyon sokan rosszul csinálják ezt, de az állattartási torvény ezt írja! Lehet, hogy sok helyen rosszul tartják oket, de egy 15-20literes akvárium kéne neki legalább! És a szabály szerint min. 30liter!

2012. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom az a hülye gömbakvárium drágább, mint egy 30 literes, ami elég egy bettának.


Gömbakváriumot nem halaknak gyártanak, hanem dísznek, mondjuk vízi növényeknek, csigáknak. A boltban meg csak azért mondják, hogy jó bele a hal, mert mindenáron el akarják neked adni. Persze, sokan tartanak gömbakváriumban egy halat, fizikailag lehetséges, de a hal szenved, ha ezt nem érted meg, akkor inkább ne tarts semmilyen állatot.


Egy halnak egy gömbakvárium olyan, mintha te egy 2 négyzetméteres szobában élnél, oda kéne vécézned is, száraz kenyérrel etetnének, miközben sípol a füled és homályosan látsz - ugyanis a gömbakvárium ilyen hatással van a halak érzékelésére.


Nem kritizálni akartalak, csak felnyitni a szemed, hogy attól, hogy mások is így csinálják, még rossz és ezért szenved a halad.

2012. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd végre elpusztulni azt a halat, a legdurvább kínlódáson ment keresztül ez alatt az év alatt... És még vissza is okoskodsz, mikor ilyet megcsinálsz. Hát szégyelld el magad.

Az akvarisztika nem csak pénz kérdése, inkább intelligencia, szeretet, türelem és tisztelet kell hozzá.

Amúgy meg, állatot nem kötelező tartani, tehát ha nincs rá pénzed, akkor nem veszed meg és kész... Azért, hogy szenvedjen, minek?


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, ez a betta már soha nem lesz egészséges, nem fogod tudni megmenteni. A legjobb neki, ha gyorsan és humánusan jég közé téve elpusztítod.

A következő állatod előtt pedig nyiss ki egy könyvet, és kezdd el elolvasni...

2012. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!