Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Őves díszcsíkot, és kis vörös...

Őves díszcsíkot, és kis vörös garnélát lehet tartani együtt?

Figyelt kérdés
Jól jönnének ezek a szép kis rákok, mert ahogy elnézegettem a halasnál, nagyon aktívan tisztítják az aljzatot. Van egy "öreg" Őves díszcsíkom kb 3 éves, nagyon kedvelem, nem válnék meg tőle. Tudom, hogy ő a csigákat írtja szeretettel, de bántaná a rákokat. Az akváriumom 110 literes. Egy pár neon, ékfoltos, gurámi, egy sziámi harcos , stb,, lakik benne, tehát a többiek sztem nem jelentenének problémát.
2012. márc. 9. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül egyedül a neon nem jelentene problémát, az összes többi szétszedné a garnélákat.

A díszcsík kezdeni, igazából a többieknek szerintem egy lábacska sem maradna belőlük.


Egyébként az egy pár neon csak félreírás, ugye? Remélem tudod, nagyon szélsőséges esetben 6 db a minimum belőlük, de 10-től nevezhető csapatnak? Az ékfoltosokból szintén kell a 6 db. A stb. szintén aggodalomra ad okot, a felsorolt halak bőven elegek egy ekkora akváriumba.

Az öves díszcsíknak így is 300 liter a minimum, csodálom, hogy még semmit nem szedett szét...

[link]

2012. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy több kell a rajhalakból. Nem 1 pár van, félre érthetően írtam. Az öves díszcsíkot egy tenyésztőtől vettem , ő ajánlotta, mert becsigásodott az akvárium. Van szép búvóhelye, én úgy látom nagyon jól érzi magát, figyelek rá ,hogy sűrűn kapjon fagyasztottat is. De imádja a csirkemájat is. :-((( szomorú vagyok, nem gondoltam volna, hogy a többi bántaná...
2012. márc. 9. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
A többiek mellé lehetne amano vagy sepregető garnélán gondolkozni, esetleg, sok búvóhellyel. De igazából ők sem valók ekkora halak mellé, csak némi esélyük lenne. Viszont a botia miatt ezek is kilőve, nem kegyelmezne nekik.
2012. márc. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A botia szeret garnélát enni, úgy mint a csigát.
2012. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hmmm :-((( köszönöm a válaszokat!!!
2012. márc. 10. 07:20
 6/6 kzs ***** válasza:

Mindegyik válaszadónak igaza van, csupán egy valamit szeretnék hozzáfűzni: az öves díszcsík rajhal (legalább 6 db kéne belőle), és elég nagyra nő (elérheti a 20 cm nagyságot is. Élénk, gyors mozgású, nem éppen azokhoz a halakhoz való, amiket mellette tartasz.

A helyedben megválnék tőle!

2012. márc. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!