Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vörös neonhal és hím betta...

Vörös neonhal és hím betta együtt lehetséges 54 literes akváriumban?

Figyelt kérdés
egy 54 literes akváriumban lehet együtt tartani vörös neonhalakat(ami nagyobb az átlag neonnál) és egy hím bettát?pl.: a kaját nem fogja felfalni a betta a többiek elől?a neonhalnak megfelelnek a betta életkörülményei(mert azt hallottam,hogy nagyon alkalmazkodóak a neonok)?és a legfontosabb,hogy a sziámi harcoshalam nem fogja felfalni vagy bántani a neonokat,ugye?majd berakok sok növényt,hogy el tudjanak bújni =D
2009. jún. 29. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
De még mennyire hogy nem bántja.Nekem is pont ugyan ez a párosítás,csak fontos hogy 26C°legyen az aksiban.A betta alkalmazkodóbb,és nem fogja felfalni a kajájukat,de ha ugylátod,akkor több kaját adsz és megoldódik,csak tul ne etess.A betta nem bántja a neonokat,viszont bettanősént ne vegyél mellé,egy aksiba mert nálam 2nősténye van,az egyik őt csipkedi,azt ki kellett venne,a másikat meg a hím csipkedi...Amugy megvannak együtt.Nálam a párositás:razbora vörösneon áncélosharcsa betta üveggarnéla és almacsiga,ja meg törpeszivóharcsa,és jol megvannak.Amugy nekem is ekora az aksim,és minden ugyan az ahogy te kérdezted,amugy a dús növényzet ezeknek a halaknak amugy is fontos,nem csak mint búvóhely,thát ha nem veszel bettát,attol még növényt vegyél.üdv Lucky
2009. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat,nagyon hasznos volt!amúgy még akváriumom sincs de nemsokára remélhetőleg beszerzek egyet.Akkor beleteszek egy hím bettát és kb 10 vörös neont =)
2009. jún. 29. 15:37
 3/16 A kérdező kommentje:
jah meg még az van,hogy azt olvastam tubifexel kell etetni a bettát.de nekem az túl undorító(lehet,hogy finnyásnak tűnök de nagyon félek ezektől a férgektől),a száraz kajával nem maradnak meg?
2009. jún. 29. 15:46
 4/16 A kérdező kommentje:
és még egy hülye kérdés:milyen vizet kell adni nekik?jó a csapvíz?szval nem kell belerakni sót vagy ilyesmit?
2009. jún. 29. 15:50
 5/16 A kérdező kommentje:
és ha belerakok szűrő berendezést mikoronta kell kicserélni az akvárium vizét és hogyan?
2009. jún. 29. 16:03
 6/16 anonim ***** válasza:
semmi só csak KLÓRTALANÍTÓ de az muszály a klórmérgezés ellen csapvíz jo és igen lehet sima hal kaját is adni neki csak ő ugyvan ezzel mint mi a spenottal az állati eredetüt jobban szereti(:(kecsa)
2009. jún. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ja és ha a szűrőt cseréled akkor kb egy 50l-es akváriumnak negyed évente elég lehet venni kizárólag akvárium pucoláshoz csövet aminek a végén henger van így nem szívja fel a kavicsokat. A szűröt hetente cserélheted(:(kecsa)
2009. jún. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat =)

csak azt nem értem,h cserélni a szűrőt?az mit jelent? vegyek újat?(boccs még nagyon kezdő vagyok ^^

a spenótos hasonlat tetszik :)

2009. jún. 29. 16:58
 9/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Adnék egy megszívlelendő tanácsot.Még mielőtt kudarcok érnek,és lemondanál erről a gyönyörű hobbiról.Vegyél egy akvarisztikával kapcsolatos könyvet és tanuld meg belőle az alap dolgokat.Gyönyörködni csak akkor tudsz benne, ha megérted mi miért történik.Ez nélkülözhetetlen ahhoz,hogy felelős gazdája legyél állataidnak és ne a kínzójuk.Ismerd meg igényeiket és aszerint tartsd őket.Megígérem neked, ha így teszel rengeteg élménnyel,szépséggel ajándékoznak meg téged és környezetedet.Salx Narval.
2009. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia!A legelső válaszoló vagyok.Ha ennyi halad lesz,igy oké,és sok növény kell.Tubiflexet lehet száritottat venni,kocka formában,nem is hasonlit csak egy mini dobókockára.S.N.tanácsait fogadd meg:)ő a mester:).Tényleg vegyél egy könyvet.A vízcserét ugy 1-2hetente kell(semmiféle negyed évente...)Szűrőt meg nem kell cserélned.kb a szűrőanyagát ugy évente vagy nemtudom mienidőnként ajánlott cserélni.Nekem szivacsszűrőm van már vagy 5éve működik ugyan azzal a szivaccsal...Csak havonta-2havonta,vagy mikor látom hogy akadozik,ki kell mosni.Amugy muszály szűrőt/levegőztetőt venned.Bátran kérdezz ha van kérdésed,segitek amiben tudok.Amugy a csapvíz tökéetes,én a víz kezelésére teszek bele tetra aqua safe-t a tetra és a sera termékek a legjobbak a piacon,ha megteheted mindig olyat vegyél.Amugy a bettáim és a neonjaim vörösszunyoglárvát vizibolhát tubiflexet lemezeskaját szemcsés sera vipagrant gyógytápot meg mégvalamit kapnak,és tök jól elvannak vele,szeretik,és ez mind szárított kaja,semmiféle ilyesztü dolog.üdv Lucky
2009. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!