Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a guppimmal?

Mi lehet a guppimmal?

Figyelt kérdés
Tenyésztő vagyok.Van viszont 1 társas akváriumom,ami dísz.Itt csak plattit meg guppit tartok.(4 platti,2 guppi).Ez 140 literes.Belső szűrő van benne(tetra easy crystal) és fűtő.Levegőztetés is van.Viszont 2 napja hevesen pipál a 2 nőstény guppi közül az egyik.3 éve tenyésztek,de olyan még,hogy csak 1 hal pipált,nem volt.A többi hal jól érzi magát(van ancim meg házmesterem is).Az összes létező értéket lemértem és minden hibátlan.Ammónia mérgezése sincs(azt is mértem).Más tünetet nem észlelek.Szakértők segítségét várom,de ne kezdjetek el nekem prédikálni az állatkínzásról és társairól lécci
2012. márc. 10. 21:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálam régen volt olyan guppi, aminek gyomorproblémái voltak, gyakran begyulladt neki, de nem pusztult el, mindig helyre jött. Nála gyakori volt a pipálás, vagy az elfekvés. Genetikai eredetű lehetett, mert a többieknél nem volt semmilyen tünet, neki viszont születése óta problémái voltak. Nem tudom, milyen idős a példány, de lehet bármilyen belső rendellenesség, ami legyengíti a halat és ezt eredményezi.

Lehet még valamilyen parazitára is gyanakodni, ami gátolja az oxigénfelvételt. Jó tartási körülmények mellett ez sem jelentkezik az egészséges halakon, csak a leggyengébbiken. És ha a betegség nem tud tovább terjedni, mert nem optimálisak számára a körülmények, akkor gyenge, de visszatérő problémákat/tüneteket okozhat.

Én karanténban sóval és parakillel próbálkoznék, ha ez nem hozza helyre, akkor a szervezetével van a baj.

2012. márc. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!