Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hagyományos fehér fényű...

Hagyományos fehér fényű tungsram neoncsővel világítok (20 wattos) Két darab van belőle 100 literes akváriumban. Jó ez a növényeknek, vagy mindenképp külön halas neont kell vennem?

Figyelt kérdés
Növények: mohák,anubiasok,Lilaeopis brasiliensis.Több wattra nem gondoltam mert nincs co-m.Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 13. 18:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

A nem növényesek is normálisak, csak nem növényesek. :)

Nem égetnéd fölöslegesen, mert egy akváriumot nem lehet csak növényessel megvilágítani. Alig van fényerejük, (sok a szűrő por a csőben) kizárólag a növényeknek szükséges spektrumban világítanak. Élvezhetetlen lila/rózsaszín lesz tőlük minden.

1 növényes, 1 napfényes, vagy 1 növényes 2 napfényes a normális, vagy legalábbis a legjobban bevált, legjobban működő, klasszikus kombináció. De árnyéktűrőekhez a csak napfényes világítás is jó.

Ezért mielőtt a spektrum összetétellel variálnál, elsősorban a lument kell rendbe tenni, előbb az legyen meg. Egy 18 W-os napfényes kb 1200 lument ad le, egy napfényes 600-at.


Viszont a mostaniak jelölését érdemes megnézni, hogy legalább azt a szintet üsse meg, amit írtam (840-860).

Vagy ha jobbat akarsz, akkor előre mondjuk egy 965-öst tegyél.

2012. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

*"egy napfényes 600-at. "


Elírtam, bocs, egy növényes ad le ennyit, önálló világításnak nem jó a csak növényes!

2012. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 YourDestiny ***** válasza:
55%

Azért egy Sera Daylight Brilliant cső nem éppen ugyanaz, mint egy hagyományos 6 ezer Kelvines cső. A spektrum nagyon fontos. A növények a 430-480 nm közé eső kék és 650-680 nm közé eső vörös spektrumot látják. Az algák inkább a kék spektrumot kedvelik.


[link]


A növényes csöveknek kifejezetten magas kék és vörös spektruma. Nézzétek meg a fent elmített értékek közé eső részeket:


[link]


Az ilyen csövek is legfeljebb egy évig képesek biztosítani a megfelelő színspektrumot (sűrűn növényesített akváriumnál ajánlott a félévente való csere).

2012. márc. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Azért egy Sera Daylight Brilliant cső nem éppen ugyanaz, mint egy hagyományos 6 ezer Kelvines cső. "


DE!!! Éppen ugyan az!!! Össze lehet hasonlítani:

[link]


A Sera név miatt van a kb 2500-3000 ft-os különbség. Nincsenek csodák, lehet, hogy még a gyártó is ugyanaz, csak a logo más rajta. Ugyanolyan t8-as, 3 sávos napfényes cső. Semmivel nem tud többet.

2012. márc. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 YourDestiny ***** válasza:
55%
Amit linkeltél az díszvilágításnak elmegy. Nem írtam, hogy teljesen alkalmatlan, de nem a legjobb, szerintem. Ezenkívül a sima, nem akvarisztikai célú 6 000 Kelvines csövek nem túl gyakoriak. Itt növényekről volt szó, és oda nem megfelelő, ismételten szerintem. A Sera csövek nem jók, ezt viszont megerősíthetem. Nekem volt nem egy (Daylight Brilliant, Blue Sky Royal), algásít és rövid időn belül rohamosan csökken a fényereje.
2012. márc. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Hát most ebből mit tudok levonni?:)Hány wattos milyen csővel világítsak 100 literbe co nélkül ami jó a növényeknek?Eddig nem foglalkoztam ezzel,csak rájöttem,hogy mindenféle halam volt már,mindet addig tartottam érdekesnek amíg nem tudtam szaporítani aztán csere.Visszatérek a guppikhoz abból is az endlerhez,és iwagumiban gondolkozok.Nem akarok versenyezni az akváriumokkal,csak olyan akira gondoltam ami szódával elmegy,és tetszene a hozzánk ellátogató családtagjaimnak.Később persze lesz co-is de hátha össze tudok hozni valami tetszetőset anélkül is.
2012. márc. 14. 18:31
 17/27 YourDestiny ***** válasza:
55%

Szia. Vegyél egy növényes és egy napfényes csövet, jó kombináció. A növények is örülnek, és a halak színe is ki lesz emelve :)


Növényes pl.: Sera Plant Color, Sylvania Gro-Lux vagy egy olcsóbb, a Hailea Tropical Red.


Napfényes: Sera Daylight, Sylvania Daylightstar stb. Én viszont azt mondom, érdemesebb kicsit nagyobb Kelvinszámú fénycsövet venni, szebb az eredmény. Példa: JBL Solar Natur, Sera Blue Sky Royal stb.

2012. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 YourDestiny ***** válasza:
55%
A Sylvania Aquastar pl. önmagában is jó.
2012. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Ok!Megpróbálom tisztelt ismeretlen segítő:)Akkor a látszatra egy napfényes,növényeknek növényes.Mert ugye az sem jó ha csak növényes,mert látványra az f@s.
2012. márc. 14. 19:52
 20/27 A kérdező kommentje:
Aquastarnak utánanéztem,tényleg azt írja,hogy nem kell kombinálni!Na ezt fogom megvenni!!
2012. márc. 14. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!